خانه / اخبار / گشایش مرکز فرهنگی سازمان آلبا در اکوادور

گشایش مرکز فرهنگی سازمان آلبا در اکوادور

مردم-اکوادور

دفتر مرکز فرهنگی سازمان آلبا به منظور ترویج هویت ملی کشورهای عضو این سازمان در پایتخت اکوادور گشایش یافت. «خوزه رگاتو» مدیر مرکز فرهنگی اتحادیه بولیواری برای ملت‌های آمریکای لاتین (آلبا) طی مصاحبه‌ای مطبوعاتی اعلام کرد: این مرکز فرهنگی در کیتو (پایتخت اکوادور) به منظور ایجاد ارتباطی بین کشورهای عضو سازمان آلبا و برای تسهیل تصمیم‌گیری در مورد تمامی پروژه‌های فرهنگی این سازمان راه اندازی شده است.

رگاتو افزود: افتتاح این مرکز فرهنگی در کیتو به تشویق هنرمندان محلی و روشنفکران اکوادور برای مشارکت و ترویج ابتکارات خود در این زمینه کمک خواهد کرد.

وی همچنین تصریح کرد: هوگو چاوز رئیس جمهور فقید ونزوئلا و فیدل کاسترو رهبر کوبا پس از تأسیس سازمان آلبا در هاوانا (پایتخت کوبا) در تاریخ ۱۴ دسامبر سال ۲۰۰۴ (۲۴ آذر ۸۳) اعلام کردند که اتحاد و یکپارچگی تنها در زمینه اقتصادی نیست بلکه با وحدت فرهنگی نیز می‌توان از روندهای انقلابی در حال وقوع در کشورهای آمریکای لاتین دفاع کرد.

مرکز فرهنگی آلبا در اکوادور یکی از ۶۴ طرح فرهنگی اجرا شده در بین کشورهای عضو این سازمان می‌باشد؛ این مرکز در وهله اول انعکاس دهنده هویت ملی کشورهای عضو سازمان آلبا می‌باشد.

انتهای پیام/

Share

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا