خانه / اخبار / کوره‌آ: برای سقوط قیمت نفت آماده هستیم

کوره‌آ: برای سقوط قیمت نفت آماده هستیم

سرمایه-گذاری-اکوادور

«رافائل کوره‌آ»، رئیس جمهور اکوادور که در مصاحبه ای مطبوعاتی در شهر ساحلی گوایاکیل در غرب اکوادور صحبت می کرد، اظهار داشت: درآمدهای نفتی، تامین کننده مالی برنامه های سرمایه گذاری در کشورها هستند و دستمزدها در اکوادور از این راه به دست نمی آید، ولی این امر در بخش بهداشت و درمان و وضعیت خوب مالی دولت قابل مشاهده است.

به گفته وی، اگر قیمت نفت همچنان به کاهش خود ادامه دهد، دولت اکوادور باید برنامه های خود را در ساخت مدارس، نیروگاه های برق، جاده ها و مراکز بهداشتی مورد بررسی قرار دهد.

رییس جمهوری اکوادور تاکید کرد که متغیر تنظیم یا بررسی بودجه، کاهش سرمایه گذاری است، به صورتی که اگر برنامه ریزی کرده بودیم ۲۰۰ مدرسه بسازیم، اکنون ۱۵۰ مدرسه خواهیم ساخت.

کوره‌آ با این حال گفت که وضعیت کنونی موقت خواهد بود و قیمت نفت کاهش زیادی نخواهد یافت.

وی علت عمده کاهش قیمت نفت را افزایش تولید نفت آمریکا دانست و گفت که روش استخراج نفت در این کشور هزینه بر است و بر اساس مطالعات تخصصی، قیمت ها در شش ماهه دوم سال ۲۰۱۵ ، روند افزایشی خواهد داشت.

رییس جمهوری اکوادور تاکید کرد: هیچ بحرانی وجود نخواهد داشت و اگر قیمت نفت کاهش یابد، ما برای آن آماده خواهیم بود.

یکی از مناطق جهان که می تواند با بیشترین اثرات کاهش قیمت نفت روبرو شود، آمریکای لاتین است، زیرا کشورهای مهم تولید کننده ای در این منطقه قرار دارند که اقتصاد آنها با روند بازارهای جهانی نفت در ارتباط است.

به گفته برخی از کارشناسان آمریکای لاتین، سقوط قیمت های نفت بر روی تراز تجاری و امور مالی عمومی کشورهایی نظیر ونزوئلا، کلمبیا، مکزیک و اکوادور که صادرکنندگان نفت هستند، اثر خواهد داشت.

بهای نفت در ماههای اخیر به پایین ترین سطح خود در طول چهار سال گذشته رسیده و از بشکه ای ۱۰۸ دلار به کمتر از ۸۰ دلار رسیده است.

کارشناسان کاهش بهای نفت در هفته های اخیر را ناشی از افزایش صادرات نفت عربستان عنوان می کنند.

انتهای پیام /

Share

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا