خانه / اخبار / کوره‌آ: چپ‌گرایان افراطی همچون جنگجویان راست‌گرا در اکوادور عمل می‌کنند

کوره‌آ: چپ‌گرایان افراطی همچون جنگجویان راست‌گرا در اکوادور عمل می‌کنند

رئیس‌جمهور_اکوادور

«رافائل کوره‌آ» رئیس جمهور اکوادور روز گذشته در صفحه توییتر خود اعلام کرد که در طول یک سال دشوار اقتصادی، چپ‌گرایان افراطی همچون جنگجویان راست‌گرا در این کشور عمل می‌کنند.

کوره‌آ در بیانیه‌های خود چپ‌گرایان افراطی را مورد سوال قرار داد و گفت: آن‌ها همانند راست‌گرایان قصد تضعیف دولت و تخریب انقلاب این کشور را دارند.

رئیس جمهور اکوادور سازمان‌ها، اتحادیه‌ها و بومیانی که تظاهراتی را طی روزهای آینده سازماندهی کردند را متهم کرد.

این تظاهرات از سوی کنفدراسیون بومیان اکوادور، جبهه متحد کارگران، اتحادیه سیاسی وحدت مردمی برخاسته از جنبش دموکرات مردمی سازماندهی شده است.

کوره‌آ درباره نقش رسانه‌های فاسد برای بزرگنمایی این‌گونه تظاهرات ها در اکوادور هشدار داد و افزود: حمایت مردم از وی با بیشترین میزان آرای آن‌ها کاملا مشهود است.

وی همچنین وضعیت اکوادور در گذشته از جمله چندین مورد اخاذی و باج‌گیری، دزدی در حوزه بهداشت و آموزش، اعطای یارانه به ثروتمندان، پرداخت یک بدهی به شدت غیر قانونی و … را یادآور شد و گفت: کسانی‌ قصد دارند اکوادور را به وضعیت گذشته آن بازگردانند.

کنفدراسیون بومیان اکوادور در روز  پنجشنبه این هفته و همچنین طی روزهای آتی، ۱۹ تظاهرات را در اعتراض به پایان دادن بدهی‌های خود در «کیتو» (پایتخت اکوادور) و طرح‌های مختلف قانونی اعم از قانون اساسی، قانون آب و زمین و اصلاح قانون کار سازماندهی کردند.

انتهای پیام/

Share

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا