خانه / اخبار / کوره‌آ نفوذ اطلاعاتی آمریکا در اکوادور را محکوم کرد

کوره‌آ نفوذ اطلاعاتی آمریکا در اکوادور را محکوم کرد

cia

«رافائل کوره‌آ» رئیس جمهور اکوادور طی سخنانی در روز دوشنبه، نفوذ سازمان «سیا» در سیستم اطلاعاتی کشورش از طریق ایجاد ارتباط با سرهنگ «ماریو پازمینیو» رئیس سابق اطلاعات ارتش اکوادور، را محکوم کرد.

وی در ادامه تأکید کرد که به استناد شواهد ارائه شده توسط «ارنستو گنزالس» رئیس ستاد مشترک اکوادور، ایالات متحده آمریکا در سیستم اطلاعاتی کشور نفوذ کرده و این اقدام را به کمک پازمینیو انجام داده است.

کوره‌آ همچنین در طول سخنانش از همکاری پازمینیو در عملیات «ققنوس» سال ۲۰۰۸ ارتش کلمبیا نیز پرده برداشت و اعلام کرد که طی این عملیات ۲۲ شبه نظامی از نیروهای مسلح انقلابی فارک در این کشور کشته شدند.

رئیس جمهور اکوادور در این مورد خاطرنشان کرد که پس از امضای توافق‌نامه صلح و رویارویی با کمبود منابع و توجه از سوی سایر دولت‌ها، نیروهای مسلح اکوادور مجبور شدند از نظامیان آمریکایی کمک بگیرد.

به گفته کوره‌آ در این زمان بود که سازمان «سیا» آمریکا به ازای حمایت و کمک خود به ارتش اکوادور از آن اطلاعات دریافت می‌کرد.

براساس سخنان کوره‌آ، پازمینیو در آن زمان شخص مورد نظر برای تبادل اطلاعات با سازمان جاسوسی آمریکا بوده است؛ چرا که اگر این کار را انجام نمی‌داد، ارتش آمریکا به ما قایق و تجهیزات ارتباطاتی نیز نمی‌داد.

وی در جای دیگری از سخنانش تصریح کرد که در آن زمان اطلاعاتی مورد انتقال قرار می‌گرفته که حتی در اختیار ریاست جمهوری کشور نیز نبوده است.

کوره‌آ در رابطه با فروش اطلاعات کشورش به آمریکا توسط خیانتکاران ابراز تأسف کرد.

انتهای پیام/

Share

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا