خانه / اخبار / کوره‌آ: «سیا» حامی اپوزیسیون و تظاهرات ضددولتی در اکوادور است

کوره‌آ: «سیا» حامی اپوزیسیون و تظاهرات ضددولتی در اکوادور است

رئیس‌جمهور-اکوادور

«رافائل کوره‌آ» رئیس جمهور اکوادور طی سخنانی در برنامه هفتگی خود ضمن اشاره به اقدامات سازمان اطلاعات و جاسوسی ایالات متحده آمریکا (سیا) اعلام کرد که این سازمان در پشت تمامی تظاهرات ضددولتی در اکوادور بوده و همواره از فعالیت‌های اپوزیسیون این کشور حمایت می‌کند.

کوره‌آ در این خصوص تأکید کرد: سیا در اکوادور دارای نفوذی است که به وسیله آن سعی در نابودی و براندازی دولت ما را دارد.

وی در ادامه متذکر شد که جناح راست بین‌المللی به رهبری آمریکا تمامی اقدامات لازم برای برگزاری تظاهرات اپوزیسیون اکوادور در روز پنج‌شنبه در این کشور را سازماندهی کرد، اقداماتی که کلیه آن را به منظور رد اصلاحات جدید دولت به انجام رساند.

معترضان طی این تظاهرات ادعا می‌کردند که کوره‌آ این اصلاحات را با هدف برگزیده شدنش در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۷ انجام داده است.

رئیس جمهور اکوادور همچنین در ارتباط با تظاهرات برپا شده در روز جمعه در کشورش خاطرنشان کرد که اپوزیسیون از هیچ تلاشی برای براندازی و برکنار شدن دولت وی از قدرت دریغ نمی‌کند.

وی در بخشی از سخنانش انتقاد خود نسبت به استراتژی و سیاست برخی قدرت‌های جهانی را که سعی در نابودسازی دولتهای چپگرا در منطقه آمریکای لاتین دارند اعلام کرده و این اقدام را از سوی آن‌ها محکوم کرد.

دولت اکوادور در ۳۱ اکتبر گذشته اصلاحات جدیدی را پیشنهاد کرده و خواستار تغییراتی در قانون اساسی این کشور شد.

انتخاب مجدد رئیس جمهور بدون داشتن محدودیت زمانی یکی از موارد پیشنهاد شده از سوی دولت می‌باشد که با مخالفت شدید اپوزیسیون روبه‌رو شد.

براساس این قانون کوره‌آ می‌تواند مجددا در انتخابات سال ۲۰۱۷ شرکت کند.

این در حالی است که وی در این مورد تأکید کرده است که اگر ادامه روند انقلاب مردمی ملت اکوادور را در خطر ببیند در این انتخابت شرکت کرده و بار دیگر کاندید ریاست جمهوری کشورش خواهد شد.

انتهای پیام/

Share

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا