خانه / اخبار / کوره‌آ: دادگاه آمریکایی حقوق بشر آمریکای لاتینی است

کوره‌آ: دادگاه آمریکایی حقوق بشر آمریکای لاتینی است

رئیس‌جمهور-اکوادور

«رافائل کوره‌آ» رئیس‌جمهور اکوادور اعلام کرد: دادگاه آمریکایی حقوق بشر در واقع دادگاهی آمریکای لاتینی است زیرا نه ایالات متحده آمریکا و نه کانادا آن را به رسمیت نمی‌شناسند.

کوره‌آ در این خصوص خاطرنشان کرد: همه چیز برای اینکه سیستم حقوق بشر خودمان را داشته باشیم آماده است زیرا اساسا در واقعیت این دادگاه، دادگاه آمریکایی حقوق بشر نیست بلکه دادگاه آمریکای لاتینی حقوق بشر می‌باشد چون ایالات متحده آمریکا و کانادا آن را به رسمیت نمی‌شناسند.

وی تصریح کرد که این دادگاه که مقر آن در کاستاریکا است، بهترین مشاوره‌های قضایی تمام آمریکای لاتین را ارائه می‌دهد. وی در ادامه اذعان داشت که حکم‌های صادره از دادگاه آمریکایی حقوق بشر برای کشورهایی که پیمان «سن خوزه» را امضا کرده‌اند الزام آور است یعنی ۲۳ کشور از مجموع ۳۵ کشور.

رئیس‌جمهور اکوادور همچنین اظهار داشت که می‌توان این دادگاه را با ارائه بودجه کافی و افزایش کارکنان و قضات تمام وقت آن تقویت کرد تا بدین ترتیب در صورت لزوم بتوانند به سرعت تدابیر موقتی را اتخاذ کنند.

کوره‌آ افزود با اینکه نهاد مذکور منابع مالی قابل پیش‌بینی، با ثبات و بی قید و شرط داشته باشد تا بتواند با استقلال کامل عمل کند کاملا موافق است؛ وی این ایده را روز چهارشنبه هنگام سخنرانی در سومین اجلاس جامعه کشورهای آمریکای لاتین و کارائیب (سلاک) که در کاستاریکا برگزار شد مطرح کرد.

وی همچنین گفت: برخی از موارد سیستم آمریکایی حقوق بشر باید تغییر پیدا کند؛ این دادگاه آمریکایی به کنوانسیون پیوسته و از اعتبار بالایی برخوردار می‌باشد اما کمیسیون آن به یک ایستگاه پلیس تبدیل شده است.

اجلاس «سلاک» در کاستاریکا نتوانست بیانیه ویژه حمایت از تقویت سیستم آمریکایی حقوق بشر را به رای بگذارد.

انتهای پیام/

Share

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا