خانه / اخبار / کوره‌آ: اکوادور شاهد شیوه جدیدی از استعمارگرایی است

کوره‌آ: اکوادور شاهد شیوه جدیدی از استعمارگرایی است

رئیس-جمهور-اکوادور

«رافائل کوره‌آ»T رئیس جمهور اکوادور ضمن وحشتناک تلقی کردن پیامدهای اخیر« معاهدات دوجانبه سرمایه‌گذاری» (TBI) در این کشور اعلام کرد که دولت اکوادور در حال رویارویی با شیوه جدیدی از استعمارگرایی این سازمان علیه خود می‌باشد.

کوره‌آ در طول برنامه گزارش هفتگی خود تحت عنوان «ارتباط مردمی» خطاب به شهروندان کشورش اعلام کرد که اکوادور در حال رویارویی با شیوه زیرکانه‌تری از استعمارگری‌های موجود در جهان می‌باشد، شیوه‌ای که بدون نیاز به بمب، اسلحه و دلار قابل استفاده بوده و تنها با اجرای اقداماتی سازمان یافته با هدف تسلط بر کشورهای آمریکای لاتین صورت می‌گیرد که از جمله آن‌ها می‌توان به پیامدهای حاصل از اجرای «معاهدات دو جانبه سرمایه‌گذاری» (TBI) در این کشور اشاره کرد.

رئیس جمهور اکوادور در ادامه تصریح کرد که اگر کوچکترین مسئله‌ای درباره نقض حقوق بشر در آمریکای لاتین صورت گیرد بایستی بلافاصله توسط کمیسیون حقوق بشر کشورهای بین آمریکایی در «سن خوزه» پایتخت «کاستاریکا» مورد بررسی قرار گیرد اما در صورتی‌ که در این منطقه حقوق مردم توسط قدرتمندان از جمله آمریکا نادیده گرفته شود اتفاقی نخواهد افتاد.

در این راستا کوره‌آ خاطر نشان کرد: بدون آنکه نمونه نقض حقوق بشر در کشور ما توسط حوزه‌های مربوطه مورد بررسی قرار گرفته شود به کمیسیون حقوق بشر بین آمریکایی ارجاع داده شده و محکوم می‌شود.

وی در ادامه افزود: دولت اکوادور بدین منظور در حال بررسی مفاد معاهدات TBI در این کشور بوده و رهبری کمیسیونی برای انجام تحقیقات لازم در این زمینه را بر عهده گرفته است.

کوره‌آ در ارتباط با این تحقیقات متذکر شد که در ۳ ماهه اول سال ۲۰۱۵ گزارش نهایی از بررسی‌های این کمیسیون را اعلام خواهد کرد.

رئیس جمهور اکوادور همچنین در پایان سخنانش اذعان داشت که دولت این کشور تاکنون با عمل به این معاهدات بیش از ۱۴ میلیون دلار از سرمایه ملی خود را از دست داده است.

انتهای پیام/

Share

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا