خانه / اخبار / کوره‌آ: اکوادور از معضلات مشابه ونزوئلا رنج می‌برد

کوره‌آ: اکوادور از معضلات مشابه ونزوئلا رنج می‌برد

رئیس‌جمهور_اکوادور

«رافائل کوره‌آ» رئیس‌جمهور اکوادور روز گذشته طی مصاحبه‌ای با رسانه‌های محلی در ایالت مرکزی «لوس ریوس» اعلام کرد که بخش‌های اپوزیسیون، کمپینی را با هدف بی‌ثبات‌سازی اوضاع اقتصادی در این کشور پیش می‌برند.

کوره‌آ هشدار داد: گروه‌های اپوزیسیون اکوادور در یک بسیج دائمی هستند و به دنبال ایجاد درگیری با پلیس می‌باشند تا بدین ترتیب سپس خود را قربانی کنند.

وی از طرفداران خود درخواست کرد که به تظاهرات‌های اول می بپیوندند و طرح‌های بی‌ثبات‌سازی اپوزیسیون را محکوم کنند.

رئیس‌جمهور اکوادور در این خصوص خاطرنشان کرد: طرح حزب راست، همان راهبردی می‌باشد که در ونزوئلا به کار می‌برند اما اینجا مردم همانند ونزوئلا به اپوزیسیون نشان خواهند داد که بسیار بیشتر از آنها هستند.

کوره‌آ بر این باور است که بخش‌های اپوزیسیون از هیچ تلاشی برای ایجاد وحشت مالی از طریق شایعات نادرست پیرامون احتمال مصادره سپرده‌ها تحت عنوان تعطیلات بانکی مضایقه نمی‌کنند.

اپوزیسیون اکوادور چهارشنبه گذشته از طریق شبکه‌های اجتماعی خبر نادرستی را شایع کرد و گفت که دولت این کشور آمریکای لاتینی قصد دارد یک تعطیلات بانکی را آماده سازد.

رئیس‌جمهور این کشور آمریکای جنوبی ضمن تاکید بر برخورد قضایی با افرادی که شایعات دروغین را پخش می‌کنند، از مخالفان درخواست کرده که این همه بی‌مسئولیتی را کنار بگذارند.

ریاست کل بانک‌های اکوادور نیز اخیرا طی بیانیه‌ای، شایعات مطرح شده از سوی اپوزیسیون را نادرست و بی‌اساس توصیف کرد.

کوره‌آ طی ماه مارس نیز هشدار داد که ونزوئلا با جنگی اقتصادی روبه‌رو می‌باشد، جنگی که پیشتر سایر دولت‌های مترقی آمریکای لاتینی نیز با آن دست و پنجه نرم کرده‌اند.

وی همجنین مداخله خارجی در امور داخلی ونزوئلا را محکوم کرد و شدیدا طرح‌های حزب راست که هدفی جزی براندازی دولت مشروع «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور این کشور بولیواری ندارند را به شدت مورد انتقاد قرار داد.

انتهای پیام/

Share

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا