خانه / اخبار / کوره‌آ: انگلیس با داشتن «ملکه» چگونه به ارزیابی دموکراسی در آمریکای لاتین می‌پردازد

کوره‌آ: انگلیس با داشتن «ملکه» چگونه به ارزیابی دموکراسی در آمریکای لاتین می‌پردازد

رئیس‌جمهور-اکوادور

«رافائل کوره‌آ» رئیس جمهور اکوادور گزارش منتشر شده شبکه خبری «بی‌بی‌سی» در لندن که این کشور را در بین کشورهایی با کمترین میزان دموکراسی در آمریکای لاتین قرار داده را محکوم کرد.

کوره‌آ اعلام کرد که این گزارش «بی‌بی‌سی» درباره دموکراسی اکوادور با مطالعه تخصصی مؤسسه «لاتینوبارومترو» که این کشور را در بین نخستین کشورهای آمریکای لاتین از لحاظ میزان رضایت مردم از دموکراسی قرار داده در تضاد می‌باشد.

وی در این باره به مطالعه انجام شده توسط واحد اطلاعات اکونومیست برای این شبکه خبری اشاره کرد که به رتبه‌بندی کشورهایی با کمترین و بیشترین میزان دموکراسی در آمریکای لاتین پرداخته است.

کوره‌آ در طول دوچرخه سواری معمول خود در روز یکشنبه ضمن استقبال گرم مردم، درباره گزارش منتشر شده شبکه انگلیسی «بی‌بی‌سی» گفت: چگونه کشوری که خود دارای ملکه بوده و با داشتن یک نام خانوادگی میزان حقوق افراد را مشخص می‌کند، می تواند به ارزیابی دموکراسی کشور ما و آمریکای لاتین بپردازد.

وی تصریح کرد: هر کشوری بایستی به دنبال ایجاد راه‌حل‌ها برای خود باشد؛ دیگر بس است استکبار.

کوره‌آ در ادامه اشاره کرد بر مطالعه انجام شده توسط مؤسسه «لاتینوبارومترو» که بر طبق آن اکوادور دارای یک دولت مردمی است و از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۴ میلادی نخستین جایگاه را از لحاظ میزان رضایت مردم این کشور از دموکراسی خود دارا می‌باشد.

کوره‌آ در این راستا تاکید کرد: چه در سر دارید؛ به مطالعه دموکراسی در کشور خود بپردازید چر‌ا که ما تنها به نظر مردم خود اهمیت می‌دهیم.

انتهای پیام/

Share

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا