خانه / اخبار / کوره‌آ: آمریکای لاتین در برابر دخالت‌های آمریکا ساکت نخواهد ماند

کوره‌آ: آمریکای لاتین در برابر دخالت‌های آمریکا ساکت نخواهد ماند

رئیس‌جمهور_اکوادور

«رافائل کوره‌آ» رئیس جمهور اکوادور روز گذشته تحریم‌های اخیر آمریکا علیه ونزوئلا را شرم‌آور دانست و تاکید کرد که مقامات آمریکای لاتین در برابر این اقدامات مداخله جویانه واشنگتن ساکت نخواهد ماند؛ چرا‌که آمریکای لاتین دیگر هرگز حیاط خلوت آمریکا نخواهد بود.

کوره‌آ از دولت‌های آمریکای لاتین خواست که در برابر اقدام اخیر کاخ سفید از متهم کردن حدود ۷ مقام ونزوئلایی به نقض حقوق بشر، ساکت ننشینند.

رئیس جمهور اکوادور ضمن ابراز تاسف از وضعیت حقوق بشر در آمریکا تصریح کرد: «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا مقامات کشور دیگری را متهم می‌کند، حال آن‌که خود از آنچه که در کشورش رخ می‌دهد غافل است.

در این راستا، کوره‌آ بر سکوت کاخ سفید در برابر قتل تعداد زیادی از شهروندان آفریقایی‌تبار به دست پلیس سفید پوست آمریکا، اشاره کرد.

رئیس جمهور اکوادور پس از تاکید بر اهمیت وحدت و همبستگی مقامات سراسر آمریکای لاتین در برابر اقدامات مداخله‌جویانه آمریکا افزود: دولت واشنگتن با تحمیل تحریم‌های جدید در برابر دولت کاراکاس به دنبال بی‌ثبات کردن دولت مشروع «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا می‌باشد.

کوره‌آ در ادامه گفت: چگونه آمریکا می‌گوید که ونزوئلا یک تهدید برای امنیت ملی او محسوب می‌شود و به تحمیل تحریم‌های یک جانبه می‌پردازد، این شرم‌آور است، تا کی این وضعیت را تحمل کنیم.

دوشنبه هفته گذشته، دولت واشنگتن به بهانه این که ونزوئلا تهدیدی برای امنیت ملی، سیاست خارجی و مردم کشورش محسوب می‌شود، تحریم‌های جدیدی را علیه ۷ مقام این کشور آمریکای لاتین وضع کرد.

تا به امروز، این تصمیم آمریکا در برابر ونزوئلا، انتقادهای شدیدی در سطح بین‌المللی را در بر‌ داشته است چنانچه روز گذشته، اتحادیه روزنامه‌نگاران کوبا نیز ضمن تاکید بر اهمیت وحدت و همبستگی دولت‌ها و مردم آمریکای لاتین و حوزه کارائیب در برابر اقدامات مداخله‌جویانه کاخ سفید، این اقدام اخیر اوباما در برابر ونزوئلا را به شدت محکوم کردند.

انتهای پیام/

Share

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا