خانه / اخبار / پاتینیو: آمریکا گام‌های محکم‌تری برای لغو تحریم‌ها علیه کوبا بردارد

پاتینیو: آمریکا گام‌های محکم‌تری برای لغو تحریم‌ها علیه کوبا بردارد

پاتینیو-وزیر-خارجه-اکوادور

«ریکاردو پاتینیو» وزیر امور خارجه اکوادور روز چهارشنبه اعلام کرد که «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا همچنان قادر به انجام اقدامات بیشتری در راستای لغو تحریم‌های موجود علیه کوبا می‌باشد.

پاتینیو ضمن تأکید بر این امر که کاخ سفید می‌تواند گام‌های مثبت بیشتری در راه ارتباط با کوبا بردارد، خاطرنشان کرد: تسهیل شرایط سفر از آمریکا به کوبا و همچنین ارسال حواله از این کشور آمریکای مرکزی به واشنگتن (و بالعکس) به عنوان دو موضوع اصلی در نخستین جلسه دیپلماتیکی بین این دو کشور مطرح شده است.

وی در حالی که تصمیم جدید آمریکا در بهبود روابط با کوبا را بسیار مهم و با ارزش تلقی کرد اذعان داشت که اگر اوباما به تحریم‌های ناعادلانه موجود علیه کوبا پایان ندهد همچنان کشوری منزوی خواهد ماند.

وزیر امور خارجه اکوادور در ادامه افزود که تا زمان لغو تمامی تحریم‌های غیرقانونی علیه کوبا جامعه کشورهای آمریکای لاتین از وضع موجود ناراضی خواهد ماند.

پاتینیو همچنین تصریح کرد که کانادا و ایالات متحده آمریکا به دلیل احترام نگذاشتن به کشورهای عضو سازمان کشورهای آمریکایی در این سازمان منزوی خواهند ماند.

پاتینیو این سخنان را در حالی بیان کرد که اوباما سه‌شنبه شب طی ششمین سخنرانی خود در کنگره آمریکا اعلام کرد که سیاست واشنگتن در برابر کوبا به نتیجه‌ای نرسیده است.

۱۷ دسامبر گذشته دولت آمریکا و کوبا طی مذاکراتی اعلام کردند که خواستار بهبود روابط دیپلماتیک بین دو کشور هستند.

انتهای پیام/

Share

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا