خانه / تیتر یک / تأسیس بانک جنوب به سود استقلال اقتصادی آمریکای لاتین است

تأسیس بانک جنوب به سود استقلال اقتصادی آمریکای لاتین است

پاتینیو-وزیر-خارجه-اکوادور

ریکاردو پاتینیو، وزیر امور خارجه اکوادور طی مصاحبه‌ای مطبوعاتی در گوایاکیل شهر برگزاری نشست اوناسور ضمن تأکید بر تأسیس فوری بانک جنوب در منطقه اعلام کرد که این امر قطعا به ایجاد استقلال اقتصادی بین کشورهای آمریکای لاتین کمک زیادی می‌کند.

پاتینیو در ادامه خاطرنشان کرد که با وجود مخالفت برخی از کشورها در ساخت این بانک در حال حاضر ۵ کشور منطقه عضو رسمی احداث آن می‌باشند.

وی از این رو در طول سخنانش از تمامی کشورهای منطقه درخواست کرد تا با مشارکت در این امر به وابستگی خود به صندوق بین‌المللی پول پایان داده و در حوزه اقتصادی مستقل شوند.

وزیر امور خارجه اکوادور همچنین به مسئله ایجاد ویزای مخصوص و ویژه بین کشورهای آمریکای لاتین اشاره کرده و اعلام کرد که این مسئله بدون شک باعث همگرایی و نزدیکی بیشتری بین کشورهای منطقه می‌شود.

پاتینیو همچنین از سایر کشورهای همسایه خواست تا برای رسیدن به تکنولوژی و پیشرفت بیشتر تمام سعی خود را به کار گرفته و آمریکای لاتین را به قاره‌ای پیشرفته تبدیل کنند.

وی در پایان سخنانش یادآور شد که شهر گوایاکیل در جنوب اکوادور در این روزها برای برگزاری اجلاس اتحادیه کشورهای آمریکای جنوبی (اوناسور) میزبان کشورهایی چون آرژانتین، بولیوی، برزیل، کلمبیا، شیلی، گویانا، پاراگوئه، پرو، سورینام،اروگوئه، ونزوئلا، پاناما و مکزیک می‌باشد.

انتهای پیام/

Share

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا