خانه / اخبار / وزیر امور خارجه اکوادور: از ونزوئلا در برابر تحریم های آمریکا حمایت می کنیم

وزیر امور خارجه اکوادور: از ونزوئلا در برابر تحریم های آمریکا حمایت می کنیم

پاتینیو-وزیر-خارجه-اکوادور

«ریکاردو پاتینیو»، وزیر امور خارجه اکوادور طی مصاحبه ای مطبوعاتی در روز چهارشنبه همبستگی کشور خود را با ونزوئلا در برابر تحریم های جدید آمریکا اعلام کرد.

پاتینیو افزود: اکوادور کشور ونزوئلا را در برابر اقدامات متجاوزگرانه آمریکا تنها نخواهد گذاشت و همواره از این کشور آمریکای لاتینی حمایت و پشتیبانی خواهد کرد.

وزیر امور خارجه اکوادور تصریح کرد: ونزوئلا و آمریکا اختلافات سیاسی دارند که باید از طریق گفت و گو و مذاکره به حل آن بپردازند و ادامه تهدیدها و اقدامات امپریالیستی آمریکا تنها موجب تشدید این اختلافات می گردد.

پاتینیو در ادامه به سخنان باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا که ونزوئلا را به عنوان تهدیدی برای امنیت ملی آمریکا خوانده بود اشاره و بیان کرد: مطرح کردن این سخنان دلیلی جز تصمیم برای انجام اقدامات مداخله جویانه از سوی آمریکا در ونزوئلا ندارد و وظیفه کشورهای آمریکای لاتینی این است که با افزایش وحدت منطقه ای از ونزوئلا که ممکن است مورد حمله احتمالی واشنگتن قرار گیرد دفاع کنند.

وزیر امور خارجه اکوادور اظهار داشت: تنها واکنش سیاسی، همگرایی و وحدت بین کشورهای منطقه آمریکای لاتین برای حفظ استقلال و حاکمیت منطقه ای می تواند مانع از تجاوزات آمریکا گردد و این گونه تهدیدها را خنثی کند.

پاتینیو در آخر بیان کرد: تحریم های جدید آمریکا علیه ونزوئلا تنها ۲ روز پس از آن که یک هیئت ویژه از سازمان اوناسور برای میانجیگری بین دولت ونزوئلا و گروه اپوزیسیون وارد این کشور شده بود اعلام گردید.

انتهای پیام/

Share

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا