خانه / اخبار / وزیر خارجه اکوادور: سیاست ما گسترش روابط با ایران است

وزیر خارجه اکوادور: سیاست ما گسترش روابط با ایران است

وزیر-خارجه-اکوادور-ایران

در دیدار رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با وزیر خارجه اکوادور، این مقام اکوادوری با تاکید بر ضرورت گسترش همکاری های دو کشور گفت: سیاست ما گسترش هرچه بیشتر روابط با جمهوری اسلامی ایران است.

وزیر خارجه اکوادور تحریم های تحمیلی به ملت ایران را عامل کندی پیشرفت روابط دو کشور دانست و افزود: با رفع تحریم ها گسترش همکاری ها سرعت بیشتری خواهد یافت.

وی در زمنیه تحولات منطقه گفت: ما قویا از سوریه در برابر بحران تحمیلی به این کشور حمایت می کنیم.

وزیر خارجه اکوادور إبراز امیدواری کرد که مذاکرات هسته ای با گروه ۱+۵ هرچه سریعتر به نتیجه برسد.

بروجردی هم در این دیدار با قدردانى از مواضع حمایتی اکوادور از جمهوری اسلامی ایران در مجامع بین المللی گفت: ما آمادگی کامل برای گسترش همه جانبه روابط با کشور انقلابی اکوادور را داریم و زمینه های این گسترش نیز کاملا آماده است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ضمن تشریح آخرین تحولات مذاکرات هسته ای و بحران های تحمیلی به سوریه و عراق افزود: آمریکا که خود حامی چندساله داعش بوده و امکانات هم پیمانان منطقه ای خود را نیز به کار رفته است چگونه ممکن است یک شبه ضد داعش شود بنابراین این اقدام آمریکا برای ایجاد ائتلاف ضد داعش یک نمایش سیاسی برای پاسخ گویی به افکار عمومی آمریکا بعد از سربریدن دو خبرنگار آمریکایی توسط تروریست های داعش و ضربه زدن به زیرساخت های سوریه است.

بروجردی افزود: عزم جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم در منطقه سیاستی جدی است و راهکار انتخاب شده برای این کار بسیار موثرتر از راه هایی است که دیگران انتخاب کرده اند.

انتهای پیام/

Share

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا