خانه / اخبار / همکاری اکوادور و چین برای مقابله با جاسوسی سایبری

همکاری اکوادور و چین برای مقابله با جاسوسی سایبری

وزیر-دفاع-اکوادور

«ماریا فرناندا اسپینوسا» وزیر دفاع به منظور تقویت و استحکام اتحادهای نظامی این کشور به چین سفر کرده است.

خبرگزاری «آندس» در این خصوص نوشت: اسپینوسا اعلام کرد دخالت‌های غرب و جاسوسی سایبری در آمریکای لاتین، ایجاد این همکاری‌ها و توافقات را با کشورهای پیشرفته آسیایی همچون چین ضروری ساخته است.

«اسپینوسا» در چین بر این گفته «رافائل کوره‌آ» رئیس جمهور تاکید کرد: برخی از نهادها در این کشور آمریکای لاتین قصد دارند ثبات را برهم زنند، به طور یقین این تلاش‌ها جهت ایجاد بی‌ثبات‌سازی در کشور از سوی عوامل خارجی تغذیه می‌شوند.

وزیر دفاع طی سفر خود به چین قصد دارد با این کشور آسیایی علاوه بر جنبه‌های اقتصادی، به منظور جلوگیری از دخالت‌ها در امور داخلی اکوادور و دفاع از حق حاکمیت خود، همکاری و مشارکت داشته باشد.

دولت اکوادور این اطمینان را داد که در حال همکاری با چندین کشور به منظور حفاظت از ارتباطات خود از جاسوسی ایالات متحده آمریکا هستیم.

وزیر دفاع تا پایان این هفته به منظور گسترش همکاری نظامی در چین حضور خواهد داشت.

طی ۲ هفته گذشته، اکوادور و چین یک توافق از پشتیبانی و همکاری‌های نظامی امضا کردند و امیدوارند که طی این دیدار همچنین مبادلات تکنولوژیکی بین آن‌ها نیز عمیق‌تر شود.

منافع اقتصادی چین در آمریکای لاتین در حال رشد می‌باشد؛ اما این توسعه روابط با تهدیداتی توسط دخالت خارجی که عمدتا از سوی ایالات متحده آمریکا بوده روبرو است؛ چرا که اکنون علاوه بر موضوعات مالی، کشورهایی همچون اکوادور و چین همکاری‌های نظامی خود را نیز افزایش داده‌اند.

کشورهای آمریکای لاتین برای خارج شدن از انحصار و سلطه قدرت‌های بزرگ همچون آمریکا، هر کدام به نوعی با مذاکره‌های تجاری و اقتصادی با کشورهای پیشرفته آسیایی در جهت خارج شدن از سلطه و دخالت‌های آمریکا در امور کشورشان، قدم‌های بزرگی بر می‌دارند.

چین به دلیل مازاد تجاری هنگفت خود از یک سو و ذخیره داخلی بالا از سوی دیگر، دارای امکانات فراوانی برای سرمایه‌گذاری است؛ از این رو بسیاری از کشورهای آمریکای لاتین خواهان ایجاد تبادلات با این کشور هستند.

قراردادهای عمده اقتصادی چین در این منطقه از سال ۲۰۰۹ افزایش یافت.

انتهای پیام/

Share

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا