خانه / اخبار / همکاری اکوادور و اسپانیا در زمینه توسعه تحقیقات

همکاری اکوادور و اسپانیا در زمینه توسعه تحقیقات

اکوادور-اسپانیا

دانشگاه تحقیقات و فناوری تجربی یاچای اکوادور چندین توافقنامه همکاری در زمینه تحقیقات و فناوری با چهار دانشگاه بزرگ اسپانیا در مادرید امضا کرد .هدف از این توافق ها ترویج و تبادل اطلاعات بین دانشگاه یاچای و چهار دانشگاه اسپانیایی است و مقصود اصلی از توسعه پروژه ها، برگزاری مشترک دوره های آموزشی، کنفرانس ها، اجلاس و برنامه های آموزشی، تبادل اطلاعات علمی و فناوری و انجام برنامه های تحصیلی عالی در مقاطع مختلف است.

میگل کالاهورانو، سفیر اسپانیا در اکوادور در جلسه ای که در سفارت اسپانیا برگزار شد، گفت مردم اکوادور با کار و کوشش خود به دنبال یک زندگی بهتر هستند و روح پاسخگویی به چالش ها را دارند و به این دلیل، امضای این توافقنامه ها بسیار مهم است.

فرناندو آلبریسیو، رئیس دانشگاه یاچای نیز در این نشست ابراز امیدواری کرد تحقیقات هیچوقت پایان نیابد و این توافقات با هدف پیشرفت، تمدید شود.

روسای چهار دانشگاه اسپانیا در مادرید نیز اظهار داشتند، اکوادور کشوری است که بر روی چالش های جدید تحصیلی، تحقیقاتی، آموزشی و شناخت، سرمایه گذاری کرده است و مهمترین امر یادگرفتن حرکت در کنار هم برای پیشرفت در توسعه است.

بنا بر این گزارش، اکوادور یکی از نادر کشورهای آمریکای جنوبی است که در چندین سال اخیر سرمایه گذاری بسیاری در زمینه های آموزشی انجام داده و در این رابطه رافائل کوره‌آ، رئیس جمهوری اکوادور، سهم بسیاری در این انقلاب و اصلاح آموزشی داشته است.

کوره‌آ تصمیم دارد اکوادور را به یکی از قدرت های علمی و پژوهشی آمریکای لاتین تبدیل کند و برای این کار، فرصت های شغلی بسیاری را برای اساتید خارجی و بومی که دارای مدرک دکترا باشند برای تدریس در داخل کشور فراهم کرده است.

انتهای پیام/

Share

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا