خانه / اخبار / هشدار کوره‌آ نسبت به برنامه‌های اپوزیسیون برای ایجاد بی‌ثباتی

هشدار کوره‌آ نسبت به برنامه‌های اپوزیسیون برای ایجاد بی‌ثباتی

رئیس-جمهور-اکوادور

“رافائل کوره‌آ” رئیس جمهور ضمن اشاره به برنامه‌های مخرب گروه اپوزیسیون اعلام کرد: این گروه با هدف برگزاری تظاهراتی ضد دولتی در کیتو همانند آنچه که در ونزوئلا رخ داد سعی در ایجاد ناآرامی و بی‌ثباتی در دولت و کشور اکوادور دارند.

خبرگزاری «آندس» در این خصوص نوشت: رئیس جمهور افزود، ما با بی‌عدالتی‌ها و اقدامات مخربانه گروه اپوزیسیون مبارزه خواهیم کرد و اجازه نمی‌دهیم این گروه به فعالیت‌های نامشروع خود در کشور ادامه داده و ایدئولوژی نادرست و مضر رهبران آن به مردم القا شود.

وی در همین راستا از مردم اکوادور خواست تا با افزایش حمایت از دولت، نشان دهند که با هر‌گونه مخالفت و ناآرامی از سوی اپوزیسیون مقابله خواهند کرد.

سازمان‌دهندگان این اعتراض‌ها در تلاش برای بی‌ثبات کردن دولت به وسیله متحد کردن راست‌گراها و چپ‌گراهای افراطی هستند و دلایل اپوزیسیون برای ایجاد تظاهرات در اکوادور موضوع انتخاب مجدد کوره‌آ به عنوان رئیس جمهور و مخالفت با سیاست کاری دولت وی می‌باشد.

گروه اپوزیسیون در انتقاد به عملکرد دولت کوره‌آ بیان کرد که میزان دستمزدها در کشور نه تنها باید افزایش پیدا کند بلکه حداقل دستمزد‌ها در این کشور به بالاترین میزان خود در بین کشورهای منطقه آمریکای لاتین تبدیل گردد.

این در حالی است که کوره‌آ در دستور کار دولت تمامی شرکت‌ها را ملزم به اعلام سود‌شان و همچنین توزیع ۱۵ درصدی آن در بین کارکنان کرده و از سویی دیگر نهادهای وابسته به مؤسسه تأمین اجتماعی را مسئول ارائه خدمات بازنشستگی به کارمندان خود می‌داند.

سال گذشته یک روزنامه نگار شیلیایی در مصاحبه با خبرگزاری «آندس» اعلام کرد: سازمان سیا برای قتل «کوره‌آ» و ایجاد بی‌ثباتی در کشور اکوادور در واکنش به تصمیم رئیس جمهور این کشور برای حذف یک پایگاه نظامی آمریکا از اکوادور و اعطای پناهندگی به جولیان آسانژ مؤسس سایت ویکی لیکس برنامه ریزی کرده است.

انتهای پیام/

Share

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا