خانه / اخبار / هشدار کوره‌آ نسبت به افزایش توطئه راست‌گرایان در آمریکای لاتین

هشدار کوره‌آ نسبت به افزایش توطئه راست‌گرایان در آمریکای لاتین

cia

«رافائل کوره‌آ» رئیس جمهور اکوادور از پیشروی توطئه راست‌گراهای ملی و بین‌المللی علیه دولت خود و سایر دولت‌های چپ‌گرای آمریکای لاتین هشدار داد.

کوره‌آ ضمن هشدار درباره اینکه رسانه‌ها در گرو اهداف اپوزیسیون در آمریکای لاتین بار دیگر اقدامات محافظه‌کارانه خود در سطح ملی و بین‌المللی را در پیش گرفته‌اند، تاکید کرد که به آنچه‌ که راست‌گراها علیه دولت اکوادور، ونزوئلا، آرژانتین و برزیل انجام می‌دهند، نگاه کنید.

رئیس جمهور اکوادور تصریح کرد که سازمان‌دهندگان ایجاد این توطئه، بخش‌های راست‌گرای آمریکای لاتین به همراه سلطه‌طلبان خارجی هستند و این اطمینان را داد که تلاش‌های آن‌ها برای براندازی دولت‌های چپ‌گرای این منطقه به جایی نخواهد رسید و با شکست مواجه خواهد شد؛ چرا‌که دولت‌های چپ‌گرا اتحاد و همبستگی خود با یکدیگر را حفظ خواهند کرد.

کوره‌آ ضمن اشاره به طرح کودتای آمریکا در ونزوئلا خاطر نشان کرد که در این کشور بخش‌های مختلف راست‌گراهای افراطی تحت حمایت آمریکا قصد دارند با اجرای برنامه‌های بی‌ثبات‌کننده باعث سرنگونی دولت مشروع «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا شوند.

از سوی دیگر رئیس جمهور اکوادور به کودتای قضایی در آرژانتین اشاره کرد و گفت: اپوزیسیون آرژانتین با کمک آمریکا علیه «کریستینا فرناندز» رئیس جمهور آرژانتین کودتای نرمی را راه‌اندازی کرده‌اند؛ آن‌ها سعی دارند با متهم کردن فرناندز به سرپوش گذاشتن مظنونان حادثه انفجار آمیا چهره رئیس جمهور این کشور را تخریب کرده و به اهداف شومشان برسند.

کوره‌آ پس از نام‌گذاری برزیل به عنوان آخرین هدف هژمونی در آمریکای لاتین، تاکید کرد که چند ماه پیش گروهی از نمایندگان و روزنامه‌نگاران راست‌گرا از هیچ تلاشی برای اخراج «دیلما روسف» رئیس جمهور برزیل و ایجاد موانع در سر راه وی توسط اتهام به پنهان‌کاری بی‌نظمی‌های شرکت‌های داخلی این کشور دریغ نکردند.

وی این اقدامات محافظه‌کارانه اپوزیسیون در آمریکای لاتین را عاملی مخرب توصیف کرد و هشدار داد که آنها قصد دارند با این روند به چرخه دولت‌های مترقی در این منطقه پایان دهند.

انتهای پیام/

Share

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا