خانه / اخبار / هشدار رئیس‌جمهور اکوادور نسبت به نقشه‌های اپوزیسیون

هشدار رئیس‌جمهور اکوادور نسبت به نقشه‌های اپوزیسیون

رئیس-جمهور-اکوادور

رافائل کوره‌آ، رئیس‌جمهور اکوادور طی مراسم یادبود قتل عام سال ۱۹۲۲ میلادی هشدار داد که یک روند بی‌ثبات‌سازی مشابه آنچه که در برزیل و ونزوئلا اتفاق افتاده در حال شکل‌گیری در اکوادور است و از مردم خواست تا از انقلاب شهروندی کشور خود دفاع کنند.

رئیس‌جمهور اکوادور در میان جمعیت انبوهی از مردم در شهر گوآیاکیل هشدار داد که حزب راست این کشور در حال تدارک دیدن کودتایی نرم می‌باشد و در تلاش است ناآرامی‌های اجتماعی را تحریک کند تا به این ترتیب انقلاب شهروندی را از بین ببرد.

کوره‌آ تصریح کرد که بازسازی نیروهایی که به صورت بین‌المللی با استراتژی‌های قدرت و با همدستی آشکار مطبوعات، سعی در برقراری بی‌ثباتی در اکوادور هستند کاملا واضح است.

وی در مقابل صدها هزار اکوادوری که در خیابان ۹ اکتبر شهر گوآیاکیل تجمع کرده بودند خاطرنشان کرد: اوقات سختی را پیش رو داریم، باید آماده باشیم و از انقلاب خود دفاع کنیم؛ ما خیلی بیشتر از آنها هستیم و اتفاقات گذشته تکرار نخواهند شد.

رئیس‌جمهور اکوادور طی این اقدام یک بسته پیشنهادی را ارائه کرد که شامل اصلاحاتی در خصوص قانون کار و امنیت اجتماعی بود؛ این تغییرات از سوی افراد حاضر مورد حمایت قرار گرفت.

تغییر و تحولات مذکور در ۵ محور مطرح شدند: تعمیق حق ثبات کاری، جست‌و‌جوی عدالت و مساوات، مدرن‌سازی سیستم کاری، دموکراتیزه کردن نمایندگی کار و جهانی‌سازی امنیت اجتماعی.

تجمع شهر گوآیاکیل به منظور برگزاری مراسم یادبود اتفاقات رخ داده در ۱۵ نوامبر ۱۹۲۲ (۲۳ آبان ۱۳۰۱) طی دولت خوسه لوئیس تامایو صورت گرفت؛ در این تاریخ جمعی از کارگران تظاهراتی برپا کردند که در نتیجه آن قتل عام شدند.

انتهای پیام/

Share

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا