خانه / تیتر یک / محبوبیت ۷۵ درصدی رئیس جمهور اکوادور در بین مردم این کشور

محبوبیت ۷۵ درصدی رئیس جمهور اکوادور در بین مردم این کشور

رئیس-جمهور-اکوادور

مؤسسه نظرسنجی پرفیلز د اپینیون در اکوادور اعلام کرد: رافائل کوره‌آ رئیس جمهور این کشور از محبوبیت ۷۵ درصدی در میان شهروندانش برخوردار است.

پائولینا رکالده مدیر مؤسسه نظرسنجی پرفیلز د اپینیون ضمن اعلام این‌که آخرین نظرسنجی صورت گرفته در ماه اکتبر سال جاری صورت گرفته تأکید کرد: مردم شهر گوایاکیل (در ساحل غرب اکوادور) بیشترین رأی مثبت را به نحوه مدیریت و سیاست‌های اجرائی رئیس جمهور این کشور داده‌اند.

رکالده با توجه به نظرسنجی انجام شده نحوه مدیریت و سیاست‌های اجرایی رئیس‌ جمهور اکوادور را در بین شهروندان این کشور این چنین ارزیابی کرد: ۱۴ درصد آن را بسیار خوب، ۶۱ درصد خوب، ۲۱ درصد بد و ۴ درصد خیلی بد دانسته‌اند.

مجموع نظرات مثبت در این راستا نشان می‌دهد که ۷۵ درصد از اکوادوری‌ها کوره‌آ را قبول دارند؛ این میزان در شهر گوایاکیل ۷۹ درصد و در کیتو (پایتخت اکوادور) ۷۰ درصد برآورد شده است.

رکالده خاطرنشان کرد: بر طبق آخرین نظرسنجی صورت گرفته در ماه اکتبر، ۲۶ درصد از مردم اکوادور وضعیت آینده این کشور را بهتر، ۴۵ درصد ثابت و ۲۶ درصد بدتر تصور می‌کنند.

وی افزود این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد که ۲۵ درصد از اکوادوری‌ها وضعیت آینده اقتصادی این کشور را بهتر،۴۵ درصد ثابت و ۳۲ درصد بدتر پیش‌بینی می‌کنند.

رکالده تصریح کرد میزان نظرات مثبت شهروندان اکوادوری درباره وضعیت آینده اقتصادی این کشور نسبت به ماه اوت سال جاری که ۲۲ درصد بود، بیشتر شده است.

رئیس جمهور اکوادور پنجشنبه گذشته اعلام کرد: در صورتی که اصلاحات قانون اساسی این کشور به وی اجازه دهد در انتخابات ریاست جمهوری آینده این کشور در سال ۲۰۱۶ کاندید شود، در این باره تصمیم‌گیری خواهد کرد.

رافائل کوره‌آ رئیس جمهور اکوادور از آغاز دوران ریاست جمهوری خود در سال ۲۰۰۶، سرمایه‌گذاری‌ها در بخش عمومی را افزایش داد و تولید ناخالص داخلی را از ۲۱ درصد به ۴۱ درصد در سال ۲۰۱۲ رساند.

دولت کوره‌آ به ۷ مورد از ۸ مورد اهداف توسعه هزاره که در سال ۲۰۰۰ توسط ۱۸۹ کشور در سازمان ملل پذیرفته شد رسیده و میزان مرگ و میر مادران در اکوادور ۲۵ درصد کاهش یافته است.

تحلیل‌گران می‌گویند دستاوردهایی واقعی در زمینه ارتقای زیر ساخت‌های کشور و نظام بهداشت و تحصیلات که در دولت کوره‌آ به ثمر رسیده از دلایلی است که موجب افزایش محبوبیت وی در بین مردم اکوادور گشته است.

انتهای پیام/

Share

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا