خانه / تیتر یک / محبوبیت ۷۱ درصدی کوره‌آ در هشتمین سال ریاست جمهوری

محبوبیت ۷۱ درصدی کوره‌آ در هشتمین سال ریاست جمهوری

رئیس-جمهور-اکوادور

طبق نظرسنجی که توسط مؤسسه «اذهان عمومی» اکوادور انجام و روز گذشته نیز منتشر شد، «رافائل کوره‌آ» رئیس‌جمهور این کشور در حالی سال ۲۰۱۴ میلادی را به پایان می‌برد که از مقبولیتی ۷۱ درصدی در میان مردم خود برخوردار است.

طبق این نظرسنجی، در صورتی که هم‌اکنون انتخابات برگزار شود، کوره‌آ پیروز میدان خواهد بود.

مطابق با نظرسنجی مذکور، این امر برای رئیس‌ جمهوری که در هشتمین سال دوره ریاست خود به سر می‌برد کاملاً بی‌سابقه است.

مؤسسه «اذهان عمومی» تصریح کرد: اگر همین امروز انتخابات برگزار شود، رافائل کوره‌آ با کسب بیش از ۴۰ درصد آرا در دور اول پیروز خواهد شد؛ البته این رقم تقریبی بوده و دقیق نیست.

این در حالی است که به فرض برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، نزدیک‌ترین رقیبان کوره‌آ یعنی «مائوریسیو روداس» شهردار «کیتو»، پایتخت اکوادور و «گیرمو لاسو» رهبر جنبش «فرصت آفرینی» این کشور تقریبا ۱۵ درصد از آرا را به خود اختصاص می‌دهند.

علاوه بر این، هفته گذشته نیز نتایج نظرسنجی دیگری اعلام شد که طبق آن، کوره‌آ سال جاری میلادی را با محبوبیتی ۸۰ درصدی به پایان خواهد رساند.

نظرسنجی شرکت «پرفیلس» نیز بیانگر این مسئله است که ۶۲٫۲ درصد از شهروندان اکوادوری، نحوه مدیریت رئیس‌جمهور این کشور را «خوب» و ۱۵٫۲ درصد نیز آن را «خیلی خوب» توصیف کرده‌اند.

مرکز تحقیقات و مطالعات تخصصی اکوادور نیز در یک بررسی به این نتیجه رسیده که رئیس‌جمهور اکوادور طی آخرین ماه سال جاری میلادی به مقبولیتی ۷۹ درصدی دست یافته است.

«تاتیانا لاره‌آ» مدیر این مرکز خاطرنشان کرد که آمار و ارقام به دست آمده تاریخی هستند و در سطح منطقه‌ای نیز حیرت‌انگیز بوده زیرا تاکنون در طول تاریخ هیچ رئیس‌جمهوری با چنین درصدی از محبوبیت مواجه نبوده است.

لاره‌آ همچنین تصریح کرد که پس از ۸ سال ریاست جمهوری، اصلی‌ترین چالش پیش روی کوره‌آ در حال حاضر، حفظ سطوح مقبولیت خود می‌باشد زیرا انتظارات شهروندی به شدت بالا رفته و رشد کرده است.

وی در پایان افزود: با وجود اینکه تغییرات مهمی در شهرها به وجود آمده، هر روز مطالبات جدیدی به وجود می‌آیند؛ هنگامی که مشکلات اساسی و غیر قابل پیش‌بینی حل می‌شوند، مردم درخواست انتظارات دیگری را آغاز می‌کنند.

انتهای پیام/

Share

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا