خانه / تیتر یک / قیمت پائین نفت سرمایه گذاری اکوادور را متوقف نمی کند

قیمت پائین نفت سرمایه گذاری اکوادور را متوقف نمی کند

اقتصاد-اکوادور

«رافائل کوره‌آ»، رئیس جمهور اکوادور، روز گذشته اعلام کرد که کشورش با وجود سقوط قیمت جهانی نفت، سرمایه گذاری در بخشهای عمومی را متوقف نخواهد کرد و راهبردی متوازن را اتخاذ می کند.

کوره‌آ اظهار کرد که اکوادور راهبرد مشخصی برای متوازن نمودن هزینه های عمومی دارد که ظرفیتهای دولت برای بازپرداخت بدهیهای خود را محدود نمی کند.

وی گفت: این مشکل، یک موضوع خارجی است و مسئله ای اقتصادی نیست. این مقام رسمی اکوادور بیان کرد که سقوط قیمتهای جهانی نفت خام واکنشی به اقدام تهاجمی بود که برای ضربه زدن به ولادمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، اتخاذ شد.

کوره‌آ افزود: احمقانه ترین کار ممکن، همانطور که مخالفان دولت می خواهند، اینست که هزینه های عمومی را قطع کنیم، اما این کار منجر به کاهش فعالیتهای اقتصادی می شود که آنهم در نوبه خود موجب به وجود آمدن بیکاری شده و رشد اقتصادی کشور را پائین می آورد.

پیش از این، دولت اکوادور اعلام کرد که هزینه های دولتی به اندازه ٨۴٠ میلیارد دلار پائین آورده می شود. این موضوع شامل پروژه هایی می شود که به شدت به واردات وابسته اند و پروژه هایی که به راحتی می توان از آنها چشم پوشید.

در همین حال، اکوادور اعلام کرده بود که ۵٨٠ میلیون دلار دیگر از محل حقوق و استخدام در بخشهای دولتی صرفه جویی می شود.

اکوادور در ماه نوامبر ٢٠١۴ اعلام کرده بود که قصد دارد سرمایه گذاری در پروژه های نفتی را کاهش دهد اما تاکید کرد که این اقدام بر تولید نفت کنونی کشور که در سطح ۵۴٠ هزار بشکه در روز است، تاثیری نمی گذارد.

انتهای پیام/

Share

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا