خانه / اخبار / قاره آمریکا هیچ‌گاه مانند گذشته نخواهد شد

قاره آمریکا هیچ‌گاه مانند گذشته نخواهد شد

رئیس‌جمهور_اکوادور

«رافائل کوره‌آ» رئیس جمهور اکوادور در سخنان اعتراض‌آمیزی خطاب به مقامات آمریکایی از طریق صفحه شخصی خود در توئیتر، از وجود مقر کمیسیون بین آمریکایی حقوق‌بشر و همچنین سازمان کشورهای آمریکایی در آمریکا انتقاد کرد و با طرح این پرسش که تا چه زمان باید مقابل استعمارگری‌های نوظهور آمریکا سکوت کنیم؟ گفت: چرا مقر این سازمان‌ها باید در کشوری باشد که نه تنها خود را ملزم به اطاعت از آن‌ها نمی‌داند بلکه بویی از قوانین و ارزش‌های آن نیز نبرده است.

«کوره‌آ» در بخشی از سخنانش به شکایات بی‌اهمیت و بی‌ارزش انجام شده علیه دولت خود در کمیسیون بین‌ آمریکایی حقوق بشر اشاره کرد و با لحنی تمسخر‌آمیز اظهار داشت که شکایات موجود علیه دولت اکوادور از شکایات «آگوستو پینوشه» دیکتاتور سابق شیلی بیشتر است.

وی با ذکر مثالی به شکایت گروه «یاسونیدوس» در این سازمان علیه اکوادور اشاره کرد و افزود که این گروه برای عدم پذیرش دولت در انجام عملیات اکتشاف و استخراج نفت از منطقه «یاسونی» از دولت اکوادور شکایت کرده است.

رئیس جمهور اکوادور در ادامه خاطرنشان کرد: اکوادور هفتمین کشور بین ملل آمریکایی است که تمامی قوانین کمیسیون حقوق بشر را تصویب کرده و به آن عمل می‌کند.

به اعتقاد وی بروز چنین شکایاتی و افزایش روزانه آن امری جالب و غیر قابل پذیرش می‌باشد.

وی در این راستا به اعتراض سازمان حقوق‌بشر به اقدامات پلیس اکوادور در رویارویی با مردم این کشور در تظاهراتی که سپتامبر در «کیتو» پایتخت اکوادور برگزار شد نیز اشاره کرد و آن را مورد انتقاد قرار داد.

قاره آمریکا هیچ‌گاه مانند گذشته نخواهد شد

رئیس جمهور اکوادور همچنین پس از سفر چندروزه‌اش به قطر و سوئیس، پیروزی حزب چپ‌گراها در آمریکای لاتین از جمله در برزیل، اروگوئه و بولیوی تبریک گفت و در صفحه توئیتر خود نوشت که دلیل این شادمانی و جشن را عدم بازگشت قاره آمریکا به دوران گذشته‌اش می‌داند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد که ۱۲ اکتبر «اوو مورالس» در بولیوی، ۲۶ اکتبر «دیلما روسف» در برزیل با کسب بیشترین رأی پیروز میدان رقابت با راست‌گراها شدند.

«کوره‌آ» برتری «تاباره باسکس» در اروگوئه را نیز در دور اول انتخابات ریاست جمهوری در این کشور نوعی پیروزی برای جبهه چپ‌گرا برشمرد.

وی در پایان یادآور شد که پیروزی این افراد در منطقه و گسترش طرفداران جناح چپ در آن مانع از بروز استعمارگری‌ها و سلطه‌گری‌های سابق در این قاره خواهد شد و این امری بسیار خوشحال کننده محسوب می‌شود.

انتهای پیام/

Share

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا