خانه / اخبار / طرح مشترک اکوادور و ونزوئلا برای افزایش قیمت نفت

طرح مشترک اکوادور و ونزوئلا برای افزایش قیمت نفت

نفت-اکوادور

پس از نتیجه نگرفتن از دیگر اعضای اوپک ریس جمهور ونزوئلا اعلام کرد که همراه با دولت اکوادور در نشست آذرماه اوپک، طرح مقابله با افت قیمت نفت را به طور مشترک ارائه می کنند.
مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا اعلام کرد که کشورش به همراه اکوادور در حال تدوین طرحی برای ارائه در نشست آذرماه سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) هستند تا به وسیله آن با سقوط قیمتهای نفت مقابله کنند.

ونزوئلا نخستین کشور عضو اوپک بود که در واکنش به کاهش بی سابقه قیمت نفت در بازارهای جهانی، درخواست نشست فوق العاده اوپک را مطرح کرد.

مادورو در گفتگویی تلویزیونی گفت: رافائل رامیرز، وزیر امور خارجه کشور، امروز برای انجام هماهنگی با دولت رئیس جمهوری اکوادور، رافائل کوره‌آ به اکوادور رفته است و قرار است ما با هم یک طرح را به اوپک ارائه دهیم، ما به شکل بین المللی همانطور که باید از قیمت نفت دفاع می کنیم.

اوپک دومین و آخرین نشست امسال خود را ششم آذرماه امسال در وین برگزار می کند تا وزیران نفت ١٢ کشور عضو در باره سیاست های تولید این سازمان در نیمه نخست سال ٢٠١۵ میلادی تصمیم گیری کنند.

میانگین هفتگی قیمت سبد نفتی و محصولات پتروشیمی ونزوئلا در روز جمعه (٩ آبانماه) با ١١ سنت کاهش به ٧۵ دلار و ٧٩ سنت رسید؛ این در حالیست که قیمت نفت دبلیو تی آی آمریکا از ابتدای ماه ژوئیه تا کنون ٢٠ درصد افت داشته است.

انتهای پیام/

Share

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا