خانه / اخبار / شیلی و بلاروس در بلوک‌های نفتی اکوادور سرمایه‌گذاری می‌کنند

شیلی و بلاروس در بلوک‌های نفتی اکوادور سرمایه‌گذاری می‌کنند

نفت-اکوادور

به گزارش روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال، شرکتهای دولتی کشورهای اکوادور، شیلی و بلاروس برای و توسعه بلوک نفتی ٢٨ به وسعت ۴٩٠ هزار هکتار، در اکوادور ۴٠٠ میلیون دلار سرمایه گذاری می کنند.

در این پروژه شرکت پتروآمازوناس اکوادور دارای ۵١ درصد سهام است و سیپتول، زیرمجموعه شرکت دولتی امپرسا ناسیونال دو پترولئو (اینپ) از شیلی ۴٢ درصد سهم دارد.

شرکت بلاروسنفت کشور بلاروس نیز هفت درصد سهام این پروژه را در اختیار دارد.

نزدیک به ٣٠ میلیون دلار از مبلغ برنامه ریزی شده برای سرمایه گذاری را دو شرکت سیپتول و بلاروسنفت تامین می کنند که هزینه اکتشاف خواهد شد. این شرکتها قصد دارند اکتشافهای مورد نظر را در سه سال به انجام برسانند و تخمین می زنند که بتوانند از این بلوک نفتی ١۵ سال نفت استخراج کنند.

مبلغ ٣٧٠ میلیون دلار باقیمانده که صرف تولید نفت می شود از سوی هر سه شرکت و بر اساس سهم آنها در پروژه تامین می شود.

در همین حال، اوسوالدو مادرید، مدیرعامل شرکت پتروآمازوناس اعلام کرد که فعالیتهای اکتشافی این بلوک نفتی از ژانویه ٢٠١۵ آغاز می شود.

اکوادور به عنوان کوچکترین عضو سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) روزانه ۵۵٠ هزار بشکه نفت تولید می کند. نزدیک به ٨٠ درصد تولیدات نفتی این کشور به وسیله دو شرکت پتروآمازوناس و ریو ناپو، سرمایه گذاری مشترک پتروآمازوناس و شرکت دولتی پترولئوس دو ونزوئلا، تولید می کنند.

شرکت پتروآمازوناس در حال گفتگو با شرکتهای خارجی دیگر است تا بتواند از این راه تولید نفت کشور را بالا ببرد.

مادرید گفت که شرکتهایی از کشورهای پرو، کلمبیا، آنگولا و هند برای سرمایه گذاری در پروژه های نفتی اکوادور ابراز علاقه کرده اند. وی ادامه داد که این گفتگو ها در مراحل ابتدایی است.

انتهای پیام/

Share

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا