خانه / اخبار / شرکت‌های خدماتی نفت در اکوادور سرمایه‌گذاری می‌کنند

شرکت‌های خدماتی نفت در اکوادور سرمایه‌گذاری می‌کنند

سرمایه-گذاری-اکوادور

به گزارش خبرگزاری رویترز، یک مقام رسمی دولت اکوادور روز چهارشنبه (١۶ مهرماه) اعلام کرد که شرکتهای خدماتی میدانهای نفتی در پنج سال آینده ٢ میلیارد و ١٠٠ میلیون دلار در این کشور سرمایه گذاری می کنند.

وی گفت: در ازای این سرمایه گذاری ١٧ بلوک نفتی به آنها واگذاری می شود و برای تولید هر بشکه نفت مازاد پاداش نیز دریافت خواهند کرد.

شرکت پتروآمازوناس اکوادور تا کنون با شرکتهای شلامبرگر، وای پی اف و تکپترول آرژانتین، سینوپک اینترنشنال چین، مونتکز و ادینپترول کلمبیا، هالیبورتون آمریکا و شرکتهای اکوادوری سرتکپت و خدمات سینوپک به توافق رسیده است.

اوسوالدو مادرید، مدیرعامل شرکت پتروآمازوناس، هدف از انجام این کار را افزایش ذخایر تثبیت شده و بالقوه این بلوکهای نفتی به مقدار ١٧١ میلیون و ۴٠٠ هزار بشکه اعلام کرد. هم اکنون سطح این ذخایر ٢٧٧ میلیون بشکه نفت است.

این بلوکهای نفتی روزانه ١٠٧ هزار بشکه نفت تولید می کنند اما برای بالا بردن سطح تولید به فن آوری روز دنیا نیاز دارند.

مادرید در جلسه امضای این قراردادها گفت: پتروآمازوناس همچنان مدیریت بلوکهای نفتی را به عهده خواهد داشت، اما مخاطرات سرمایه گذاری به شکل انحصاری به عهده شرکت طرف قرارداد است.

اکوادور، کوچکترین عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)، مقدار اضافه و ثابتی را برای تولید هر بشکه نفت مازاد به شرکتهای طرف قرارداد پرداخت می کند. مسئولان شرکت پتروآمازوناس و یا مقامهای دولت اکوادور جزئیات این مقدار را فاش نکردند.

در همین حال، شرکت هالبورتون، یکی از خدمات دهندگان برتر آمریکای شمالی، دیروز (چهارشنبه، ١۶ مهرماه) اعلام کرد که قصد دارد یک میلیارد دلار در مدت پنج سال آتی برای افزایش تولید در میدانهای اکوادور سرمایه گذاری کند.

انتهای پیام/

Share

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا