خانه / اخبار / سقوط قیمت نفت بودجه اکوادور را کاهش داد

سقوط قیمت نفت بودجه اکوادور را کاهش داد

اقتصاد-اکوادور

وزارت اقتصاد اکوادور روز دوشنبه (١۵ دیماه) اعلام کرد که بودجه سال ٢٠١۵ میلادی این کشور را به دنبال کاهش درآمدهای صادراتی ناشی از سقوط قیمت جهانی نفت، چهار درصد پائین آورده است.

بر اساس این گزارش، کاهش بودجه اکوادور در سال ٢٠١۵ میلادی در زمینه سرمایه گذاری و هزینه های اجرایی دولت اعمال می شود.

اکوادور در ابتدا بودجه سال جاری خود را بر پایه قیمت نفت ٧٩ دلار و ٧٠ سنت در سطح ٣۶ میلیارد و ٣٢ میلیون دلار تنظیم کرده بود، اما اکنون با یک میلیارد و ۴٢٠ میلیون کاهش آن را به ٣۴ میلیارد ٨٩٠ میلیون دلار رسانده است.

این در حالیست که قیمتهای جهانی نفت همچنان به افت خود ادامه می دهند به گونه ای که قیمت نفت دبلیو تی آی آمریکا تا پایان معاملات دیروز به ۵٠ دلار و ۵۵ سنت که کمترین قیمت از سال ٢٠٠٩ میلادی است، رسید.

دولت اکوادور اعلام کرد که هزینه های دولتی به اندازه ٨۴٠ میلیارد دلار پائین آورده می شود. این موضوع شامل پروژه هایی می شود که به شکل زیادی به واردات وابسته اند و پروژه هایی که به راحتی می توان از آنها چشم پوشید.

در همین حال، ۵٨٠ میلیون دلار دیگر از محل حقوق و استخدام در بخشهای دولتی صرفه جویی می شود.

اکوادور در ماه نوامبر ٢٠١۴ اعلام کرده بود که قصد دارد سرمایه گذاری در پروژه های نفتی را کاهش دهد اما تاکید کرده بود که این اقدام بر تولید نفت کنونی کشور که در سطح ۵۴٠ هزار بشکه در روز است، تاثیری نمی گذارد.

رافائل کورئا، رئیس جمهوری اکوادور دیروز (دوشنبه، ١۵ دیماه) به چین سفر کرد تا اعتبار مورد نیاز این کشور در انجام پروژه های سال جاری خود را تامین کند. وی گفت که سال ٢٠١۵ سالی سخت خواهد بود زیرا کشورش با چالشی مانند تامین هزینه بسیار بالای ساخت چندین سد برق آبی روبروست.

از سوی دیگر، نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا نیز اعلام کرد که برای دریافت اعتبار مورد نیاز کشورش و نیز گفتگو در باره قیمت نفت به چین و برخی از اعضای اوپک سفر می کند.

انتهای پیام/

Share

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا