خانه / اخبار / سازمان آمریکایی «یو اس اید» از اکوادور خارج می‌شود

سازمان آمریکایی «یو اس اید» از اکوادور خارج می‌شود

usaid-اکوادور

آژانس توسعه بین‌المللی آمریکا (یو اس اید) اعلام کرد که به دلیل عدم موفقیت در ایجاد توافق‌نامه همکاری جدید با دولت اکوادور این کشور را به زودی ترک خواهد کرد.

پس از محکومیت «یو اس اید» از سوی «رافائل کوره‌آ» رئیس جمهور اکوادور به دلیل حمایت مالی این سازمان از گروه‌های اپوزیسیون داخل کشور و تهدید آن به اخراج از اکوادور در سال ۲۰۱۲ فعالیت‌های این سازمان در این کشور به حالت تعلیق درآمد.

در حقیقت در ماه نوامبر دولت «کوره‌آ» همکاری خود با این نهاد آمریکایی را تا امضای توافق‌نامه‌ای جدید به طور کامل قطع کرد.

در این راستا «یو اس اید» نیز پس از قطعیت عدم ایجاد توافق‌نامه جدید با رئیس جمهور اکوادور طی صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که پس از ۵۳ سال روابط دوستانه و همکاری با این کشور و سرمایه‌گذاری بیش از ۸۰۰ میلیون دلار در آن، سازمان خود را در این کشور آمریکای جنوبی از فعالیت باز می‌دارد.

طبق این بیانیه طی سال‌های فعالیت آژانس توسعه بین‌المللی آمریکا در اکوادور اقداماتی به شرح زیر به مرحله اجرا رسیده است که عبارتند از : حفاظت از تنوع گونه‌های محیط زیستی، مبارزه با تغییرات آب و هوایی، ایجاد زیر ساخت‌های جدید و همکاری با مؤسسات دولتی، خصوصی، شرکت‌های تولیدی، دانشگاه‌ها و …

دولت اکوادور که سال گذشته نیز خواستار خروج گروه‌های نظامی و مبارز با مسئله مواد مخدر سفارت آمریکا از اکوادور نیز شده بود؛ اعلام کرد که خروج این سازمان لزوما بر روی روابط بین ۲ کشور تأثیری نخواهد گذاشت.

انتهای پیام/

Share

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا