خانه / اخبار / زورخانه به اکوادور می آید؟

زورخانه به اکوادور می آید؟

zurkganeh-620

 یک دوره آموزشی ورزش‌های زورخانه‌ای زیر نظر فدراسیون بین‌المللی ورزش‌های زورخانه‌ای برای کشورهای آمریکایی در نظر گرفته شده است. در حال حاضر ۱۳ کشور برای گذراندن این دوره در تهران حاضر شده‌اند که این دوره شامل دو بخش تئوری و عملی است و به مدت ۱۰ روز در شهرستان میگون فشم ادامه خواهد داشت.

محسن مهرعلیزاده، رئیس فدراسیون بین المللی ورزش‌های زورخانه‌ای در مراسم افتتاحیه این دوره ضمن خیر مقدم به مربیان و ورزشکاران حاضر گفت: فدراسیون بین المللی ورزش‌های زورخانه‌ای در راستای سیاست کلی این فدراسیون که گسترش این ورزش اصیل ایرانی در جهان است، برای اولین بار اقدام به برگزاری این دوره برای کشورهای آمریکای جنوبی کرد.

وی تأکید کرد: پس از اتمام این دوره هر کدام از شما به عنوان نماینده این فدراسیون مسئول تشکیل تشکیلات اداری و همچنین تیم ملی خواهید بود و کارشناسان این فدراسیون نیز در تمام مراحل همراه و مشاور شما هستند.

در ادامه این مراسم ایوبی، رئیس شورای شهر میگون و مهدی ساوه شمشکی نماینده شرکت سرمایه گذاری سیاحتی و گردشگری ایران که حامی مالی این دوره هستند، انگیزه خود از انجام این کار را کمک به گسترش فرهنگ اصیل و باستانی ایران زمین در سراسر جهان دانستند. حامیان مالی این دوره همچنین اعلام کردند، با توجه به اینکه ورزش باستانی بیشتر از اینکه ورزش باشد نشانگر فرهنگ جوانمردی و مرام پهلوانی مردم ایران است و هر ایرانی وظیفه دارد که فرهنگ نیاکان خود را به کل جهان معرفی کند. بر همین اساس تصمیم گرفتیم فدراسیون بین المللی ورزش‌های زورخانه‌ای را در این راه همراهی کنیم و امیدواریم هر کدام از این ورزشکاران و مربیان سفیران خوبی برای تبلیغ فرهنگ ایرانی در کشور خود باشند.

کشورهای شرکت کننده در این دوره آموزشی آرژانتین، هندوراس، کلمبیا، برزیل، گواتمالا، السالوادور، اکوادور، کاستاریکا، اروگوئه، نیکاراگوئه، پرو، کوبا و پاراگوئه هستند.

انتهای پیام/

Share

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا