خانه / اخبار / رئیس مجلس اکوادور: سازمان ملل نیازمند اصلاحات جدید است

رئیس مجلس اکوادور: سازمان ملل نیازمند اصلاحات جدید است

رئیس-مجلس-اکوادور

«گابریلا ریبادنئیرا» رئیس مجلس ملی اکوادور طی نشست پارلمانی آسیا پاسفیک در «کیتو» پایتخت این کشور اعلام کرد که انجام برخی اصلاحات در بخش‌های گوناگون سازمان ملل به ویژه در شورای امنیت آن امری ضروری بوده که دولت ما همواره از این موضوع دفاع کرده و خواستار افزایش دموکراسی در این شورا می‌باشد.

ریبادنئیرا در ادامه افزود که در سازمان ملل مشکلاتی وجود دارد که باید به کمک کشورهای عضو آن هرچه زودتر برطرف شود.

وی در طول سخنرانی خود در این نشست تأکید کرد که دولت اکوادور به طور رسمی حمایت خود را از انجام یک سری اصلاحات کامل در ارگان‌های سازمان ملل که همه آن‌ها در نهایت افزایش میزان دموکراسی در شورای امنیت را دنبال می‌کنند، اعلام می‌کند.

ریبادنئیرا در بخشی از سخنان خود تصریح کرد که شورای امنیت باید از بلوک‌هایی تشکیل شود که بتواند شرایطی متعادل را برای اعضای خود ایجاد کرده و به مهم‌ترین سازمان مورد اعتماد برای دموکراسی جهانی نیز تبدیل شود.

به گفته وی برخی روش‌ها باید در روند بررسی یک موضوع و اخذ تصمیم برای آن جایگزین اقدامات سابق و فعالیت‌های اعضا شده و بدین طریق این جایگزینی صورت گیرد.

۴ استراتژی اساسی در دستور کار نشست پارلمانی آسیا پاسفیک

اکوادور در حال حاضر به عنوان یکی از کشورهای فعال در حوزه دفاع از حقوق بشر و ایجاد همگرایی و اتحاد در منطقه به رسمیت شناخته شده است.

رئیس مجلس ملی این کشور نیز در نشست مذکور بارها حمایت کشور خود از افزایش چندجانبه‌گرایی در بین کشورهای آمریکای لاتین را نیز مطرح کرده است.

بیست‌وسومین نشست پارلمانی آسیا پاسفیک با حضور مقامات ۱۷ کشور عضو از روز گذشته آغاز شده و تا چهارشنبه نیز در این کشور ادامه دارد.

۴ استراتژی اساسی بنیاد اصلی این نشست را تشکیل می‌دهد که عبارت است از :

مسائل سیاسی و امنیتی، اقتصادی، شرایط منطقه‌ای و بین‌المللی و در آخر همکاری‌های منطقه‌ای در حوزه کشورهای آسیا پاسفیک و برنامه کاری آن‌ها در روزهای آینده.

اعضای این نشست قصد دارند با تمرکز بر این مسائل بر روی موارد مهم دیگری چون ایجاد صلح و امنیت در منطقه، مبارزه با جاسوسی‌های اینترنتی و حقوق شخصی و موارد امنیتی ارتباطاتی نیز بحث کرده و به نتایج خوبی دست پیدا کنند.

تحکیم روابط اقتصادی گذشته آسیا پاسفیک و برقراری ثبات در روزهای آینده و همچنین ساختار اقتصادی جدید از دیگر مسائل مورد بحث اعضای این پارلمان در روزهای آتی خواهد بود.

انتهای پیام/

Share

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا