خانه / اخبار / رئیس‌جمهور اکوادور: همه ما ونزوئلا هستیم

رئیس‌جمهور اکوادور: همه ما ونزوئلا هستیم

رئیس-جمهور-اکوادور

«رافائل کوره‌آ» رئیس‌جمهور اکوادور روز گذشته طی برنامه هفتگی خود اذعان داشت که از کمپین «اوباما حکم را لغو کن» حمایت می‌کند؛ این کمپین در اعتراض به حکم اخیر «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا آغاز شده که ونزوئلا را تهدیدی برای امنیت خود اعلام کرده است.

کوره‌آ در این خصوص خاطرنشان کرد: همه ما هم‌وطنان ونزوئلا هستیم، اینجا مسئله موافق یا مخالف دولت بودن مطرح نیست؛ بلکه موضوع احترام به حقوق بین‌الملل می‌باشد. اقدامی که «اوباما» با حکم اجرایی خود انجام داد، مثل این است که من با یک حکم اجرایی به پشتوانه نیروهای مسلح، تحریم‌هایی را علیه کلمبیا، پرو، اسرائیل یا حتی آمریکا اعمال کنم؛ چنین امری خلاف حقوق بین‌الملل است.

رئیس‌جمهور اکوادور ضمن انتقاد از تحریم‌های یکجانبه کاخ سفید علیه ملت و دولت ونزوئلا تصریح کرد که چنین اقداماتی خلاف قوانین موجود در جامعه بین‌الملل هستند و همچنین تاکید کرد که کشورهای آمریکای لاتین نمی‌توانند چنین کارهایی را تحمل کنند.

وی افزود: ونزوئلا یک تهدید نیست، تهدید حقیقی در نقاط دیگری است.

کمپین مذکور تاکنون توانسته بیش از ۴ ملیون امضا در کشور ونزوئلا جمع‌آوری کند و انتظار می رود این تعداد تا چند برابر افزایش یابد تا به این ترتیب، «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور این کشور آمریکای جنوبی در هفتمین اجلاس سازمان کشورهای آمریکایی در پاناما، خواستار لغو حکم آمریکا شود.

مقامات کشورها، جنبش‌ها و سازمان‌های منطقه‌ای مختلف شدیدا اقدام اخیر ایالات متحده آمریکا را مورد اعتراض قرار داده‌اند.

انتهای پیام/

Share

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا