خانه / اخبار / رئیس‌جمهور اکوادور خواستار همگرایی سازمان‌های منطقه‌ای شد

رئیس‌جمهور اکوادور خواستار همگرایی سازمان‌های منطقه‌ای شد

celac

«رافائل کوره‌آ»، رئیس‌جمهور اکوادور روز گذشته در شهر بندری «گوآیاکیل» اعلام کرد پس از برعهده گرفتن ریاست موقت جامعه کشورهای آمریکای لاتین و کارائیب (سلاک)، در پی نزدیکی با دیگر سازمان‌های منطقه‌ای خواهد بود.

رئیس‌جمهور اکوادور در خصوص نشستی که طی هفته آتی در «سن خوزه» پایتخت کاستاریکا برای اعطای ریاست موقف «سلاک» به وی برگزار خواهد شد خاطرنشان کرد: این فرصتی بزرگ برای انجام اقداماتی در حوزه‌های مختلف می‌باشد؛ ما دوست نداریم از هدف اصلی دور شویم، بنابراین در حال آماده کردن سندی با اهداف مشخص هستیم که منطقه باید به دنبال آنها باشد، از جمله سرمایه‌گذاری در علم و تکنولوژی، بهداشت، آموزش و پرورش و حذف فقر.

کوره‌آ تصریح کرد که جهان آینده جهانی از سازمان‌های مختلف خواهد بود و این به نفع کشورهایی چون اکوادور است که به تنهایی قادر نبودند در سطح منطقه‌ای و جهانی تاثیرگذار باشند.

وی همچنین اذعان داشت که «سلاک» فضایی برای گفت‌وگوی سیاسی می‌باشد که در آن موضع‌گیری‌های مختلف نیز هماهنگ می‌شوند به عنوان مثال در مورد محیط زیست.

رئیس‌جمهور اکوادور در پایان سخنان خود ضمن اعلام اینکه روند اتحاد میان «سلاک» و اتحاد ملت‌های آمریکای جنوبی (اوناسور) در حال پیشرفت می‌باشد، از دیگر سازمان‌های منطقه‌ای نیز دعوت کرد که با این نهادها متحد شوند.

«سلاک» در سال ۲۰۱۰ تاسیس شد و متشکل از ۳۳ کشور می‌باشد که از جمعیت ۵۹۰ میلیونی و وسعت ۲۰ میلیون متر مربعی برخوردار است.

اکوادور ریاست موقت سالانه این سازمان را در اجلاسی که طی روزهای ۲۸ و ۲۹ ژانویه (۸ و ۹ بهمن ۹۳) در کاستاریکا برگزار می‌شود بر عهده خواهد گرفت؛ کاستاریکا این مسئولیت را طی سال ۲۰۱۴ برعهده داشت.

انتهای پیام/

Share

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا