خانه / تیتر یک / کوره‌آ: اوناسور می‌تواند قدرت اقتصادی چهارم دنیا شود

کوره‌آ: اوناسور می‌تواند قدرت اقتصادی چهارم دنیا شود

اوناسور

«رافائل کوره‌آ»، رئیس‌جمهور اکوادور در سخنرانی افتتاحیه ساختمان جدید اتحادیه ملت‌های آمریکای جنوبی (UNASUR) واقع در کیتو پایتخت این کشور، خواستار یکپارچگی اقتصادی کشورهای عضو این اتحادیه شد.

وی گفت: اتحادیه ملت‌های آمریکای جنوبی در صورت وجود یک اتحاد واقعی در میان اعضای آن، توان تبدیل شدن به چهارمین اقتصادبرتر دنیا را خواهد داشت.

کوره‌آ با تاکید بر نظر اقتصاددانان بزرگ منطقه در رابطه با کاهش بهره‌گیری از دلار در تبادلات تجاری، بر ضرورت ایجاد یک واحد پولی مشترک تاکید کرد: ما با هم خواهیم توانست شرایط بهبود سرمایه گذاری خارجی در آمریکای‌ لاتین را افزایش دهیم.

وی در ادامه از همکاران خود خواست با تغییر در اساسنامه اوناسور با هدف یکپارچگی اقتصادی موافقت کنند و افزود: باید دانست که برای بزرگ شدن چاره‌ای جز اتحاد و ایجاد یک اکثریت یکپارچه وجود ندارد.

اوناسور مخفف اتحادیه کشور‌های آمریکای جنوبی (Unión de Naciones Suramericanas) است. این اتحادیه، اتحادیه‌ای فراکشوری و بین دولتی است که دو سازمان تجارت آزاد “مرکوسور” و “جامعه آند” را با یکدیگر ، در چاچوب طرح یکپارچگی آمریکای جنوبی، ادغام می‌کند.

پیشتر این اتحادیه، جامعه کشور‌های آمریکای جنوبی (Comunidad de Naciones Sudamericanas) نام گرفته بود که در جریان اولین اجلاس انرژی آمریکای جنوبی که در ۱۶ آوریل ۲۰۰۷ برگزار شد به اوناسور تغییر نام داد.

با توجه به مفاد مندرج در معاهده تاسیس این اتحادیه، مقر اوناسور در کیتو پایتخت اکوادور، پارلمان آن در کوچابامبای بولیوی و مقر بانک جنوب نیز در کاراکاس پایتخت ونزوئلا است.

اعضای این اتحادیه به بهانه افتتاح ساختمان جدید آن در کیتو پایتخت اکوادور دور هم جمع شده اند.
انتهای پیام/

Share

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا