خانه / اخبار / رئیس‌جمهور اکوادور: مقر سازمان ملل نباید در کشوری باشد که به اجرای ۲۰ قطعنامه بی‌اعتناست

رئیس‌جمهور اکوادور: مقر سازمان ملل نباید در کشوری باشد که به اجرای ۲۰ قطعنامه بی‌اعتناست

رئیس‌جمهور_اکوادور

رافائل کوره‌آ، رئیس‌جمهور اکوادور طی سخنرانی در جمعی از مقامات کشور و گروهی از خبرنگاران رسانه‌های بین‌المللی ضمن انتقاد از ادامه روند تحریم‌های اقتصادی کوبا از سوی آمریکا بی‌توجهی دولت این کشور را در پاسخ به درخواست بسیاری از کشورهای جهان برای لغو این تحریم‌های ۶۰ ساله مورد محکومیت قرار داد.

کوره‌آ در نشست اخیر سازمان ملل متحد در ۲۸ اکتبر نیز با حضور نمایندگان ۱۸۸ کشور جهان این مسئله را مطرح کرده بود.

تمامی کشورهای شرکت‌کننده در این رأی‌گیری به غیر از آمریکا و رژیم صهیونیستی برای بیست‌و‌سومین مرتبه به لغو تحریم‌های کوبا رای مثبت داده بودند.

رئیس جمهور اکوادور همچنین در این خصوص تأکید کرد که متأسفانه هیچ سیستم عادلانه‌ای برای حل‌ و برطرف ساختن این‌گونه مسائل در جهان وجود ندارد. وی در ادامه مقامات سازمان کشورهای آمریکایی و کمیسیون بین آمریکایی حقوق بشر را به دلیل بی‌توجهی به این مسئله مورد سرزنش قرار داده و اعلام کرد، با وجود قرار داشتن مقر این سازمان‌ها در آمریکا، دولت این کشور به هیچ یک از ارزش‌ها و قوانین آن‌ها عمل نمی‌کند.

کوره‌آ در این رابطه افزود: ما نمی‌توانیم بپذیریم که مقر سازمان‌های ذکر شده در کشوری باشد که خود از اطاعت ۲۰ قطعنامه سازمان ملل سرباز زده و با ادامه تحریم خود علیه کوبا حقوق مردم این کشور را پایمال می‌کند.

تاکنون حدود ۱۶۰ کشور و سازمان بین‌المللی طی ارسال نامه‌هایی به آمریکا خواستار پایان یافتن هرچه سریع‌تر تحریم اقتصادی کوبا شده‌اند تا بتوانند از ادامه ضررهای وارد شده به اقتصاد این کشور آمریکای جنوبی جلوگیری کنند. این در حالی است که دولت آمریکا با بی‌اعتنایی کامل به این امر به کار خود و سیاست سرکوبگرانه‌اش ادامه می‌دهد.

انتهای پیام/

Share

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا