خانه / اخبار / دیدار علاءالدین بروجردی با رئیس مجلس اکوادور

دیدار علاءالدین بروجردی با رئیس مجلس اکوادور

مجلس-اکوادور-ایران

رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی که برای یک دیدار رسمی در اکوادور به سر می برد روزگذشته با خانم ‘گابرییلا ریبادنیرا’ رئیس مجلس ملی اکوادور دیدار و در زمینه همکاری های دوجانبه و تحولات منطقه گفت وگو کرد.

علاءالدین بروجردی در این دیدار گفت: سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران گسترش همکاری با کشورهای انقلابی آمریکای لاتین است که اکوادور یکی از آنهاست.

وی افزود: مواضع اصولی اکوادور در زمینه مسئله فلسطین و بحران سوریه و مخالفت با دخالت های بیگانه در این منطقه حساس از نقاط مشترک دو کشور درعرصه سیاست خارجی است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بر ضرورت تقویت روابط و همکاری مجالس دو کشور به صورت دوجانبه و در اتحادیه بین المجالس تاکید کرد.

رئیس مجلس ملی اکوادور در این دیدار ضمن خرسندی از سفر هیات اعزامی مجلس شورای اسلامی گفت: اکوادور علاقمند است همکاری های خود را در بسیاری زمینه ها با جمهوری اسلامی ایران افزایش دهد و دیدار متقابل مسئولان دو کشور، راه مناسبی برای افزایش همکاری ها است.

خانم ریبادنیرا افزود: اکوادور درحال احداث شهرک دانش بنیان یاچای است و علاقمند است در زمینه دانش های نوین و همچنین تولید دارو با جمهوری اسلامی ایران همکاری کند.

انتهای پیام/

Share

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا