خانه / اخبار / حمایت کوره‌آ از قانون انتخاب متوالی یک رئیس‌جمهور

حمایت کوره‌آ از قانون انتخاب متوالی یک رئیس‌جمهور

رئیس‌جمهور-اکوادور

رافائل کوره‌آ رئیس جمهور اکوادور بار دیگر از حکم دادگاه قانون اساسی که انتخاب مجدد رئیس جمهور با رأی مردمی را ممکن می‌سازد حمایت کرد و تصمیم مخالفان را که به دنبال برگزاری رفراندومی جنجالی برای این موضوع هستند مورد انتقاد قرار داد.

کوره‌آ به مطبوعات اعلام کرد: این اصلاح قانون هیچ‌گونه حقوقی را تضییع نمی‌کند بلکه حقوق مردمی را افزایش می‌دهد؛ کسی که به جایگزینی در قدرت معتقد است می‌تواند در انتخابات به جایگزین رأی دهد، اما کسی که به ادامه قدرت توسط یک شخص معتقد است نیز می‌تواند به عقیده خود عمل کند.

گروه‌های مخالف که کوره‌آ را به داشتن تمایل برای در قدرت ماندن متهم می‌کنند، تصمیمی که دادگاه قانونی اساسی این کشور روز جمعه آن را علنی کرد نپذیرفته و تصریح کردند ۶۰۰ هزار امضای لازم برای اعلام فراخوان برگزاری رفراندوم در این خصوص را جمع‌آوری خواهند کرد.

رئیس جمهور اکوادور نیز پاسخ داد که هدف اصلی‌شان این است که می‌خواهند ببینند آیا کسی به آنها توجه می‌کند یا خیر؛ بنابراین وی با وجود اینکه این اقدام را ابزاری برای جلب توجه و گرفتن حق ملت اکوادور برای انتخاب آزادانه مقامات کشور می‌داند، هیچ هراسی از برگزاری رفراندوم ندارد.

وی همچنین اذعان داشت که این قانون هیچ کسی را رئیس جمهور نمی‌کند بلکه اجازه می‌دهد نامزد انتخابات ریاست جمهوری شود و این آرای مردمی است که باعث می‌شود شخصی به عنوان رئیس جمهور برگزیده شود.

قوه مقننه اکوادور نیز در نظر دارد اصلاح قانون مذکور را در سال ۲۰۱۵ نهایی کند و در صورت تصویب آن، کوره‌آ می‌تواند در انتخابات سال ۲۰۱۷ بار دیگر نامزد ریاست جمهوری باشد.

رافائل کوره‌آ از سال ۲۰۰۷ رئیس جمهور اکوادور شد و تاکنون در ۲ دوره متوالی ریاست جمهوری این کشور آمریکای لاتینی را بر عهده داشته است که در صورت تصویب قانون مذکور امکان دارد سومین دوره ریاست جمهوری را نیز تجربه کند.

انتهای پیام/

Share

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا