خانه / اخبار / حمایت پارلمان اکوادور از گسترش مناسبات کیتو با تهران

حمایت پارلمان اکوادور از گسترش مناسبات کیتو با تهران

پارلمان-اکوادور-ایران

«بوستامانته» رئیس کمیسیون روابط بین الملل پارلمان در دیدار علاالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شواری اسلامی از گسترش همه جانبه روابط این کشور با جمهوری اسلامی ایران حمایت کرد.

علاء الدین بروجردی که برای یک دیدار رسمی به دعوت همتای اکوادری خود در کیتو پایتخت این کشور به سر می برد، روز چهارشنبه با ‘بوستامانته’ رئیس کمیسیون روابط بین الملل این مجلس دیدار و در باره روابط دوجانبه، مهمترین تحولات منطقه ای و بین المللی و همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی گفت و گو کرد.

در این دیدار که ‘دییگو بینتیمییا’ رئیس گروه دوستی پارلمانی اکوادور و ایران و نیز تعدادی از نمایندگان عضو این گروه و کمیسیون روابط بین الملل حضور داشتند، بروجردی تصریح کرد: مواضع انقلابی اکوادور در مورد مسئله فلسطین و بحران تحمیلی بر سوریه ستودنی است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: مجلس شورای اسلامی از گسترش همکاری های دوجانبه با کشورهای انقلابی آمریکای لاتین حمایت می کند و ما می توانیم با همکاری چندجانبه از صلح و آرامش در منطقه حمایت و با سیاست های زورمدارانه مقابله کنیم.

بروجردی ضمن تشریح آخرین تحولات بحران های تحمیلی به سوریه و عراق ادامه داد: ائتلاف به اصطلاح صلح جهانی علیه تروریسم فقط یک نمایش سیاسی از سوی آمریکا و هم پیمانان منطقه ای این کشور است و عملکرد آمریکا در این مدت کوتاه نشان دهنده سیاست تخریب زیربناهای سوریه است که در نهایت به نفع گروه های تروریستی تمام خواهد شد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در این ملاقات همچنین از مواضع حمایتی اکوادور در مجامع بین المللی از جمهوری اسلامی ایران قدردانی کرد.

‘فرناندو بوستامانته’ رئیس کمیسیون روابط بین الملل مجلس ملی اکوادور، ترسیم چهره ای خشن از جمهوری اسلامی ایران را سیاست ظالمانه ای دانست که متاسفانه سال هاست از طرف تعدادی از کشورها صورت می گیرد و باید با این سیاست ظالمانه مقابله کرد.

بوستامانته در زمینه بحران فلسطین نیز ضمن اعلام مخالفت با سیاست های اشغالگرانه رژیم صهیونیستی گفت: آرمان احقاق حقوق مردم فلسطین باید به یک سیاست جهانی و فراگیر تبدیل شود.

رئیس کمیسیون روابط بین الملل مجلس ملی اکوادور ضمن اظهار علاقه بر گسترش همه جانبه روابط با جمهوری اسلامی ایران گفت: ما علاقه مندیم به خصوص در زمینه دانش های نوین با جمهوری اسلامی ایران همکاری گسترده ای داشته باشیم.

بینتیمییا رئیس گروه دوستی پارلمانی اکوادورو ایران نیز در این دیدار گفت: یکی از افتخارات من شرکت در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) بود که خاطره میهمان نوازی ملت ایران را هیچگاه فراموش نخواهم کرد.

وی افزود: ما در مجلس ملی اکوادور حامی گسترش همه جانبه روابط بین دو کشور هستیم و امیدواریم این تلاش ها چشم انداز خوبی را برای آینده ترسیم کند.

انتهای پیام/

Share

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا