خانه / اخبار / اکوادور چهارمین کشور امن آمریکای لاتین

اکوادور چهارمین کشور امن آمریکای لاتین

seguridad-620

بر اساس گزارش مؤسسه مطالعاتی و آماری گالوپ، اکوادور بعد از کشورهای نیکاراگوئه، پاناما، شیلی در رتبه چهارمین کشور امن در آمریکای لاتین قرار دارد.

خبرگزاری «آندس» در این خصوص نوشت: «رافائل کوره‌آ» رئیس جمهور اکوادور پیشرفت امنیتی کشور خود را به اقدامات امنیتی اجرا شده طی سال‌های اخیر نسبت داده است.

نیکاراگوئه در صدر لیست کشورهای امن آمریکای لاتین با کمترین میزان خطرات قرار داشته و پس از آن پاناما، شیلی، اکوادور و اروگوئه بیش‌ترین امنیت را در این منطقه داراست؛ این ۵ کشور طی سال‌های اخیر اصلاحات قابل توجهی در بخش امنیت داشته‌اند.

بر طبق این گزارش اکوادور طی سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳ پیشرفت بسزایی در زمینه افزایش امنیت داشته که رئیس جمهور این کشور این دستاورد را مرهون اقدامات صورت گرفته از قبیل مبارزه با جرم و جنایت، کنترل استفاده از اسلحه، ایجاد استقلال در مجامع قضایی و دستگیری مجرمان خطرناک می‌داند.

شاخص امنیت عمومی توسط مؤسسه گالوپ بر اساس احساس مسئولیت پلیس، احساس امنیت در میان مردم و میزان سرقت‌های ثبت شده صورت می‌گیرد.

مقامات اکوادور طی سال‌های اخیر به منظور افزایش امنیت در این کشور نهایت تلاش خود را کرده و بدین منظور ۱۵ ساختمان با سیستم‌های امنیتی «ECU-911» و دوربین های مداربسته برای ضبط و ثبت وقایع رخدادی در هر لحظه، نصب و راه‌اندازی کرده‌اند.

به گفته مقامات این کشور عواملی همچون: اجرای قوانین جزائی با توجه به روش‌ها و جرائم و تخلفات جدید در حوزه برقراری عدالت و همچنین تخصیص تدارکات و پشتیبانی پلیس در زمینه کاهش نرخ جرم و جنایت در کشور و افزایش امنیت نقش مؤثری داشته‌اند.

مؤسسه مطالعاتی و آماری گالوپ طی تحقیقات تلفنی و حضوری خود در بین سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳ از حدود ۱۰۰۰ نفر با حداقل سن ۱۵ سال از هر کدام از این ۵ کشور آمریکای لاتین با درصد خطای ۲٫۱ و ۵٫۶ درصد و سطح اطمینان ۹۵ درصد به این نتایج دست یافته‌اند.

انتهای پیام/

Share

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا