خانه / اخبار / اکوادور رهبر کاهش نابرابری‌ها در آمریکای لاتین

اکوادور رهبر کاهش نابرابری‌ها در آمریکای لاتین

پرچم-اکوادور

«لئوناردو آریساگا» معاون وزیر امور خارجه در شصت و نهمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد اعلام کرد که حداقل یک میلیون اکوادوری دیگر از فقر رنج نمی‌برند؛ وی همچنین به کاهش نرخ بیکاری اشاره کرد و گفت که سیاست افزایش دستمزدها در اکوادور در پیش گرفته شده است.

«آریساگا» در ادامه افزود: اکوادور در آمریکای لاتین رهبر کاهش نابرابری‌ها می‌باشد و این امر ایالات متحده آمریکا را به ستوه آورده است.

وی اذعان داشت که آموزش و پرورش در کشور جامعیت پیدا کرده و به لطف تغییر و تحول بخش آموزش و پرورش هزاران دانش‌آموز از تحصیل در سیستم خصوصی به سیستم عمومی انتقال یافته‌اند و البته تمام دستاوردهای دولت اکوادور در حادثه ۳۰ سپتامبر به خطر افتاده بود.

اکوادور خواستار تغییر شورای امنیت است

معاون وزیر امور خارجه اعلام کرد که تمام رهبران دنیا مسئولیتی جهانی برای مدرن‌سازی و اصلاح سازمان‌های بین‌المللی از جمله سازمان ملل متحد دارند.

«آریساگا» طی سخنرانی خود در سازمان ملل خاطرنشان کرد که در عصر کنونی نگرانی‌های زیادی وجود دارند زیرا با وجود پیشرفت‌های سال ۲۰۱۴، تهدیدهای زیادی علیه بشریت به چشم می‌خورند.

وی اطمینان داد که این موضوع با اصلاح نهادهای بین‌المللی قابل حل می‌باشد و همچنین تاکید کرد که اکوادور خواستار تغییر شورای امنیت و حتی انتخاب دبیرکل است.

«آریساگا» تصریح کرد: ما باید راه‌حل‌هایی برای درگیری‌های مسلحانه که تمام ملت‌ها را تهدید می‌کنند بیابیم؛ ما باید راه‌حل‌های صلح‌آمیز و مبتنی بر رضایت طرفین ارائه دهیم.

معاون وزیر امور خارجه همچنین تاکید کرد که دولت اکوادور اقدامات مداخله‌جویانه و تروریستی را کاملا رد می‌کند، خواه این اقدامات از سوی گروه‌های مختلف باشد خواه از سوی تروریسم دولتی.

محکوم کردن اقدام تروریستی ۳۰ سپتامبر

«لئوناردو آریساگا» در ابتدای سخنرانی خود همچنین اقدام تروریستی که در ۳۰ سپتامبر سال ۲۰۱۰ (۸ مهر ۱۳۸۹) در کشورش اتفاق افتاد و دست‌کم ۵ کشته بر جای گذاشت را محکوم کرد.

در این تاریخ شورشی پلیسی به علت ناآرامی‌های منتسب به اتحادیه‌های کارگری رخ داد؛ «رافائل کوره‌آ» رئیس جمهور اکوادور بیش از ۱۰ ساعت در بیمارستان پلیس بازداشت و با دخالت ارتش آزاد شد.

وی ضمن محکوم کردن اقدامات خشونت‌آمیز اطمینان داد: در اکوادور و آمریکای لاتین بازگشت به گذشته نخواهیم داشت.

محکومیت حملات اسراییل به غزه

«لئوناردو آریساگا» در رابطه با وضعیت موجود در فلسطین خاطرنشان کرد که اکوادور حملات وحشیانه رژیم اسرائیل به غزه را محکوم کرده و همچنین خواستار پایان فوری حملات مذکور شده بود.

وی همچنین بیان کرد که اکوادور به عنوان نمونه، حمایت از ملت فلسطین سفارتی در فلسطین بازگشایی کرد که هم‌اکنون نیز در حال کار و فعالیت است.

معاون وزیر امور خارجه طی سخنرانی خود در مورد لزوم ایجاد جهانی چندقطبی صحبت و اشاره کرد که زمان آن فرا رسیده که روابط بین آفریقا و آمریکای لاتین تقویت شوند.

وی همچنین اعلام کرد که اکوادور سفارت‌های جدیدی در قاره آفریقا بازگشایی خواهد کرد.

اجرای عدالت برای «جولیان آسانژ»

«آریساگا» قبل از پایان سخنرانی‌اش، آزار و اذیت «جولیان آسانژ» مؤسس سایت جنجالی «ویکی‌لیکس» را محکوم کرد و گفت: ۲ سال است که وی در محیط کوچک سفارت اکوادور در انگلیس محبوس است و در انتظار اجرای عدالت یا بهتر بگوییم رویای عدالت می‌باشد.

وی در این خصوص خاطرنشان کرد که متقاعد کردن دولت انگلیس برای مورد توجه قرار دادن وضعیت «آسانژ» امری دشوار بوده، اما این نکته را هم اضافه کرد که دولت اکوادور برای یافتن راه‌حل مناسب در این مورد تلاش می‌کند و امید دارد که حمایت انگلیس و سوئد را نیز جلب کند.

انتهای پیام/

Share

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا