خانه / تیتر یک / اکوادور دیگر وابسته به نفت نیست

اکوادور دیگر وابسته به نفت نیست

اقتصاد-اکوادور

رافائل کوره‌آ، رئیس جمهوری اکوادور، در جریان سخنرانی هفتگی خود برای مردم، اعلام کرد: اکوادور دیگر یک کشور وابسته به نفت نیست.

وی افزود: درآمد های نفتی تنها ١٨ درصد بودجه سال ٢٠١۵ میلادی اکوادور را شامل می شود.

با وجود کاهش قیمت نفت، هدف دولت افزایش ۶ درصدی سرمایه گذاری عمومی در سال آینده است، که در مجموع ٣۶,٣ میلیارد دلار برآورد می شود.

کوره‌آ اظهار داشت: این یک دروغ است که درآمدهای نفتی صرف هزینه های ساخت و ساز جاده ها، بیمارستانها، مراکز آموزشی می شود، این شریط به دنبال انجام مذاکرات موفقیت آمیز درباره بدهیهای خارجی، جمع آوری کارآمد مالیات و تغییر مدل قراردادهای نفتی محقق شده است.

این چیزی است که ثابت می کند چگونه وابستگی اکوادور از درآمدهای نفتی از میان رفته است.

بر اساس گزارش بانک مرکزی اکوادور، این کشور در هشت ماه نخست سال ٢٠١۴ میلادی، ۵٩٠ میلیارد دلار درآمد مازاد تجاری داشته است.

به طور خاص، صادرات غیر نفتی اکوادور ١٧ درصد افزایش یافته است؛ مجموع درآمدهای حاصل از صادرات غیر نفتی این کشور ٨,٢ میلیارد دلار است.

کوره‌آ در یک کنفرانس مطبوعاتی به خبرنگاران گفت که دولت او برای سقوط قیمت جهانی نفت آمادگی دارد.

بانک مرکزی اکوادور طی بیانیه ای اعلام کرد: صادرات اکوادور در ماه سپتامبر به مجموع ١٢ میلیون و ٣٧٧ هزار بشکه رسید که نسبت به ماه اوت ١۵,۴ درصد و نسبت به مدت مشابه پارسال ٢٢.٩ درصد کاهش نشان می دهد.

در واکنش به کاهش قیمت نفت، هر دو کشور اکوادور و ونزوئلا از سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) خواسته اند تا برای حمایت از قیمت، تولید نفت را کاهش دهد که این مهم از ماه ژوئیه نیز کاهش داشته است.

این دو عضو آمریکای لاتین اوپک، به طور مشترک پرونده خود را در نشست آذر ماه اوپک در وین اتریش بررسی می کنند.

انتهای پیام/

Share

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا