خانه / اخبار / اکوادور خواستار دموکراتیزه شدن سازمان ملل شد

اکوادور خواستار دموکراتیزه شدن سازمان ملل شد

رئیس-جمهور-اکوادور

عضویت ونزوئلا به عنوان عضو غیردائم در شورای امنیت سازمان ملل طی مراسمی توسط «رافائل کوره‌آ» رئیس جمهور اکوادور مورد تحسین قرار گرفت. وی از این فرصت استفاده کرد و برای اینکه سازمان ملل در عمل نماینده تمامی ملت‌ها باشد، خواستار دموکراتیزاسیون این نهاد شد.

«کوره‌آ» طی مصاحبه‌ای مطبوعاتی در «کیتو» پایتخت اکوادور خاطرنشان کرد که شورای امنیت باید دموکراتیزه شود زیرا این نهاد تمامی قدرت‌های بزرگ جهان را داراست و آن‌ها می‌خواهند کرسی دموکراسی را به ما نیز بدهند.

وی در ادامه افزود: بسیار عالی است که کشورهای دیگر مانند ونزوئلا با مدل پیشرفت خود می‌توانند حتی به عنوان عضو غیردائم وارد این نهاد شوند، اما مشکل جامعه جهانی بسیار جدی‌تر و عمیق‌تر از این حدود می‌باشد.

رئیس جمهور اکوادور هم‌چنین اذعان داشت که باید ساختار شورای امنیت تغییر پیدا کند تا به این ترتیب به طور حقیقی و واقعی نماینده جامعه جهانی را بر عهده بگیرد نه اینکه فقط بیانگر نمایندگی چند قدرت نظامی باشد.

به گزارش فارس، ونزوئلا با کسب رای ۱۸۱ کشور از ۱۹۳ کشور عضو سازمان ملل، به عنوان عضو غیردائم به شورای امنیت سازمان ملل پیوست؛ نهاد مذکور از ایالات متحده آمریکا، روسیه، چین، فرانسه و انگلستان به عنوان اعضای دائم و دارای حق وتو تشکیل شده است.

انتهای پیام/

Share

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا