خانه / اخبار / اوپک می‌تواند قیمت نفت را تنظیم کند

اوپک می‌تواند قیمت نفت را تنظیم کند

اوپک

«لئوناردو آریزاگا»، معاون وزیر امور خارجه اکوادور طی مصاحبه با شبکه خبری «راشاتودی» روسیه تأکید کرد که سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) قادر خواهند بود قیمت نفت را به اندازه کافی و واقعی تنظیم کنند.

آریزاگا در طول مصاحبه با این شبکه خبری گفت: کاهش قیمت نفت در حال حاضر وضعیت دشواری را ایجاد کرده و در این راستا کشورهای عضو اوپک قادر خواهند بود دیدگاه‌ها و راه‌حل‌های خود را برای حل این موضوع مورد تجزیه و تحلیل قرار دهند.

وی همچنین کاهش قیمت کالاهایی که بر روی قیمت جهانی نفت تأثیر گذاشته است را مشخص کرد.

معاون وزیر امور خارجه اکوادور ضمن ابراز نگرانی از کاهش قیمت جهانی نفت تصریح کرد: تنها ۸ درصد از بودجه این کشور در حال حاضر مختص درآمدهای حاصل از صادرات نفت خام می‌باشد.

آریزاگا خاطرنشان کرد که اکوادور به عنوان عضوی از اوپک آماده کمک برای یافتن راه‌حلی مناسب برای حل این مسئله می‌باشد؛ وی گفت: خواهیم دید که چگونه بازار نفت جهانی تغییر خواهد کرد.

این مقام اکوادوری همچنین متذکر شد: مطمئن هستیم با کمک شرکای خود در اوپک می‌توانیم بر روی این موضوع کار کنیم؛ کشورهایی که عضو این سازمان نیستند نیز می‌توانند برای تنظیم درست و واقعی قیمت نفت کمک و یاری رسانند.

گسترش روابط تجاری اکوادور با روسیه

معاون وزیر امور خارجه اکوادور در طول مصاحبه با شبکه خبری راشاتودی روسیه با اشاره بر روابط ۲ جانبه این کشور با روسیه گفت: در طی سال‌های اخیر صادرات خود را به روسیه ۳ برابر کرده‌ایم؛ وی اعلام کرد که ۸۰ درصد از صادرات فعلی اکوادور به روسیه موز و گل رز می‌باشد.

آریزاگا ضمن تأکید بر این‌که در حال حاضر مسکو به طور موقت واردات محصولات کشاورزی از کشورهایی که تحریم‌هایی را علیه این کشور وضع کرده‌اند به حالت تعلیق در آورده افزود: اکوادور علاقه‌مند بوده صادرات محصولات خود را به روسیه تنوع بخشد و میوه، ماهی و محصولات و فرآورده‌های لبنی را نیز در آن‌ها بگنجاند.

پروژه‌های استراتژیک اکوادور با مسکو

آریزاگا بر تمایل اکوادور بر تقویت روابط استراتژیک خود با روسیه تأکید کرد.

وی توضیح داد که در حال حاضر پروژه‌های مشترکی به ارزش ۲۴ میلیون دلار بین این ۲ کشور در حال اجرا می‌باشد و برای فاز جدید آن‌ها نیز برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفته است.

آریزاگا خاطرنشان کرد که مجموعه‌ای از پروژه‌های استراتژیک بالغ بر ۲۸ هزار میلیون دلار را به «سرگی ریابکوف»، معاون وزیر امور خارجه روسیه ارائه کرده است که بیش‌تر آن‌ها در بخش‌های معدن، نفت، آب، برق و ارتباطات دور کاربرد دارند.

انتهای پیام/

Share

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا