خانه / درباره انجمن / اهداف و ارکان انجمن دوستی ایران و اکوادور

اهداف و ارکان انجمن دوستی ایران و اکوادور

با توجه به سوابق و پیشینه تاریخی و فرهنگی و ضرورت ایجاد زمینه دوستی و الفت بین ملتها و علاقمندی به روابط دوستانه و ارتباط متناسب ، منطقی ، متعارف و مطلوب میان کشورها در جهت ایجاد و تداوم و ماندگاری این نوع روابط و بهره مندی از آثار حیات بخش صلح و دوستی و در اجرای اصل ۱۳۸ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، «انجمن دوستی ایران و اکوادور» تأسیس گردیده است.
انجمن تابعیت جمهوری اسلامی ایران را دارد و کلیه اعضای آن التزام خود را به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران اعلام می دارند.
انجمن دوستی ایران و اکوادور یک مؤسسه غیر دولتی، غیر انتفاعی، غیر سیاسی و عام المنفعه است که ضمن رعایت کامل قوانین جمهوری اسلامی ایران طبق اساسنامه فعالیت خواهد نمود.

اهداف انجمن:

۱- تحکیم و گسترش روابط دوستانه و برادری بین مردم دو کشور
۲ – پیشبرد اهداف مشترک دو کشور در زمینه های فرهنگی ، علمی ، فنی ، ادبی ، هنری، اقتصادی و اجتماعی .

ارکان انجمن:
الف ـ ساختار رکن: مجمع عمومی ، هیات مدیره و بازرس
ب ـ ساختار غیر رکن: هیات موسس و کمیته ها

هیات مدیره:
هیات مدیره رکن اجرایی انجمن می باشد که مرکب از پنج نفر عضو اصلی و دو نفر عضو علی البدل خواهد بود که در مجمع عمومی با رأی کتبی و برای مدت ۲ سال انتخاب می گردد. انتخاب مجدد اعضاء بلا مانع است .

کمیته ها:
انجمن دارای چهار کمیته اصلی اجرایی می باشد که برای تحقق اهداف انجمن بوجود آمده است که مسئولین آنها برای مدت دو سال توسط هیئت مدیره انتخاب می گردند . انتخاب مجدد آنها بلامانع می باشد.

کمیته های اصلی اجرایی عبارتند از :
۱- کمیته فرهنگی هنری
۲-کمیته علمی فنی
۳-کمیته اجتماعی و ارتباطات
۴- کمیته اقتصادی و بازرگانی

ـ انجمن دارای مهر یا آرم مخصوص خواهد بود که متن آن با تصویب هیات مدیره و برابر مقررات تهیه خواهد شد هیات مدیره مکلف است نمونه مهر و آرم تهیه شده را به مراجع ذیربط و صادر کننده پروانه فعالیت ارسال نماید .

پایبندی انجمن به قوانین
به منظور تحقق وظایف و اهداف انجمن و کمیته های مربوطه و رعایت قانون مداری ، انجمن همواره طبق قوانین ، موازین ، آئین نامه ها ، مقررات و ضوابط کشور و دستور العمل وزارت امور خارجه در مورد انجمن های دوستی ، عمل، فعالیت و اقدام می نماید.

از کلیه علاقه مندان جهت عضویت و همکاری با انجمن در ایران و اکوادور دعوت به عمل می آید.

انتهای پیام/

Share

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا