خانه / اخبار / انتقاد رئیس‌ جمهور اکوادور از اقدام موهن «شارلی ابدو»

انتقاد رئیس‌ جمهور اکوادور از اقدام موهن «شارلی ابدو»

رئیس‌جمهور_اکوادور

«رافائل کوره‌آ» رئیس‌جمهور اکوادور نارضایتی خود را نسبت به انتشار کاریکاتور موهن از پیامبر اسلام (ص) در مجله فرانسوی «شارلی ابدو» ابراز کرد.

رئیس‌جمهور اکوادور در خصوص کاریکاتور کفرآمیز این مجله فرانسوی که احساسات مسلمانان را جریحه‌دار کرده و موجی از تظاهرات‌ها را به راه انداخته گفت: باید به ارزش‌های دینی انسان‌های دیگر احترام گذاشت و نباید آنها را به تمسخر گرفت.

کوره‌آ در رابطه با حمله تروریستی علیه دفتر مجله مذکور که در ۷ ژانویه (۱۷ دی ۹۳) اتفاق افتاد و ۱۲ کشته بر جای گذاشت تصریح کرد: من قطعا مخالف اقدام انجام شده از سوی «شارلی ابدو» هستم، اما هیچ چیزی چنین حمله‌ای را توجیه نمی‌کند.

وی همچنین اینکه حمله رخ داده به دفتر نشریه فرانسوی از سوی گروه‌های اسلامی باشد را رد کرد و گفت: اسلام با کسی اینگونه صحبت نمی‌کند؛ به گفته وی، چنین اقداماتی از سوی افراطی‌گرایان صورت می‌گیرد.

علاوه بر این، رئیس‌جمهور اکوادور اذعان داشت که رویکرد پاریس به این حمله کاملا اشتباه است زیرا سعی داشته‌اند آن را به عنوان حمله به آزادی بیان معرفی کنند در حالی که به زعم وی، حمله‌ای از افراطی‌گری، بنیادگرایی و خشونت بود که این بار علیه یک رسانه ارتباطی اتفاق افتاد اما می‌توانست علیه هر کس دیگری نیز باشد.

در ۱۱ ژانویه (۲۱ دی ۹۳)، طی مراسمی که در محل مرکز فرهنگی سفارت فرانسه در «کیتو» پایتخت اکوادور برگزار شد، کوره‌آ خاطرنشان کرد: پیامدهای تروریسم نه تنها در فرانسه وجود دارند بلکه دیگر نقاط جهان را نیز تحت تاثیر قرار داده است، همچون حملات اخیری که در نیجریه و پاکستان اتفاق افتاد.

انتهای پیام/

Share

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا