خانه / اخبار / انتقاد اکوادور از تلاش‌های آمریکا در افزایش آتش جنگ در اوکراین

انتقاد اکوادور از تلاش‌های آمریکا در افزایش آتش جنگ در اوکراین

پاتینیو-وزیر-خارجه-اکوادور

«ریکاردو پاتینیو» وزیر امور خارجه اکوادور طی مصاحبه‌ای با کانال روسی «راشا تودی» در رابطه با سیاست‌های جنگ‌طلبانه آمریکا در سطح جهان اعلام کرد: ما نگران هستیم که آمریکا به تلاش‌های خود با هدف افزایش درگیری در اوکراین و ارسال سلاح و نیروهای مسلح به این کشور ادامه دهد، امیدواریم که این اقدام را انجام ندهد؛ چرا که با این کار به تمامی دنیا آسیب می‌رساند.

پاتینیو در ادامه افزود: این گروه‌های مسلحی که از سوی ایالات متحده آمریکا حمایت می‌شوند پس از مدتی غیر قابل کنترل شده و دنیا باید سعی در از بین بردن آن‌ها داشته باشد.

وی همچنین در این رابطه به گروه تروریستی «القاعده» اشاره کرده و تصریح کرد که این گروه و سایر گروه‌هایی که واشنگتن آن‌ها را تروریست خطاب می‌کند آن‌هایی هستند که در ابتدا از سوی آمریکا حمایت می‌شدند.

به گفته پاتینیو آمریکا به وسیله برپایی تئاتری رسانه‌ای در جهان و تزریق اطلاعات غلط در افکار عمومی به دنبال ایجاد جنگ و درگیری در کلیه جهان است.

وی در این مورد به جنگ عراق در سال ۲۰۰۳ اشاره نموده و تأکید کرد که این جنگ نیز به این روش از سوی آمریکا علیه عراق انجام گرفت.

وزیر امور خارجه اکوادور در بخشی از سخنانش خاطرنشان کرد که آمریکا با ایجاد ترس و وحشت و جنگ در کشورها به منطقه‌ای حمله کرده و به بهانه برقراری آرامش و صلح در آن منطقه صدها نفر را از بین می‌برد.

سخنان پاتینیو در رابطه با شرایط اوکراین در ادامه توافقات انجام شده در «مینسک» پایتخت «بلاروس» از سوی روسیه، آلمان، فرانسه و اوکراین مطرح شد که طی آن تصمیماتی با هدف برقراری آرامش در شرق این کشور اروپایی اتخاذ شد.

انتهای پیام/

Share

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا