خانه / اخبار / انتقاد اکوادور از آمریکا به علت پایان ندادن به تحریم‌های کوبا

انتقاد اکوادور از آمریکا به علت پایان ندادن به تحریم‌های کوبا

پاتینیو-وزیر-خارجه-اکوادور

«ریکاردو پاتینیو» وزیر امور خارجه اکوادور در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی توییتر از عدم توجه آمریکا به تقاضای مجدد سازمان ملل مبنی بر پایان دادن به تحریم‌های یکجانبه علیه کوبا که بیش از نیم قرن به طول انجامیده، به شدت انتقاد کرد.

«پاتینیو» ضمن اشاره به رای‌گیری انجام شده در مجمع عمومی سازمان ملل در راستای پایان دادن به تحریم‌های ضد کوبایی، در صفحه توییتر خود اعلام کرد: سازمان ملل برای بیست و سومین بار خواستار این شد که آمریکا به تحریم غیرقانونی خود علیه کوبا پایان دهد، اما آمریکا همچنان از عمل کردن به این درخواست اجتناب می‌کند.

رئیس دستگاه دیپلماسی اکوادور همچنین اعتراض خود را نسبت به اهدای جایزه صلح نوبل به «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا در سال ۲۰۰۹ ابراز کرد و در صفحه شخصی توییتر خود نوشت: آیا آنان واقعا شایسته داشتن جایزه صلح نوبل هستند؟

۱۸۸ کشور عضو سازمان ملل، به قطعنامه این سازمان در خصوص پایان دادن به تحریم‌های اقتصادی، مالی و تجاری اعمال شده توسط آمریکا علیه کوبا از سال ۱۹۶۲ میلادی رای مثبت دادند؛ آمریکا و رژیم اسرائیل به قطعنامه مذکور که از سال ۱۹۹۲ هر ساله توسط جامعه بین‌الملل به تصویب رسیده رای منفی دادند.

دولت آمریکا نیز هیچ‌گاه واکنشی نسبت به این تصمیم جهانی نشان نداده و همچنان به اقدامات و تدابیر نادرست و یکجانبه خود علیه کوبا ادامه می‌دهد.

«رافائل کوره‌آ» رئیس جمهور اکوادور نیز روز سه‌شنبه طی مصاحبه‌ای مطبوعاتی در شهر بندری «گوآیاکیل» ضمن اشاره به تمایل جامعه جهانی نسبت به محکوم کردن تحریم‌های صورت گرفته علیه کوبا، این تحریم‌ها را نقض فاحش حقوق بشر دانست.

به گزارش فارس، ایالات متحده آمریکا پس از سرنگونی «فولخنسیو باتیستا» دیکتاتور کوبایی وابسته به آمریکا توسط «فیدل کاسترو» رهبر انقلابی این کشور و راه‌اندازی دولتی جدید در سال ۱۹۶۰ (۱۳۳۹) تحریم شدیدی را علیه کوبا اتخاذ کرد.

این تحریم حدودا ۶۰ ساله به عنوان یکی از طولانی‌ترین و بی‌رحمانه‌ترین تحریم‌های موجود در جهان محسوب می‌شود؛ امری که کاملا نامشروع بوده و تا‌کنون باعث ایجاد بیماری‌ها، گرسنگی‌ها و مشکلات فراوانی در این کشور آمریکای مرکزی شده است.

انتهای پیام/

Share

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا